On se tyhmä ei voi muuta sanoa.https://www.is.fi/politiikka/art-2000010939806.html
Savola sotkee jo valtakunnankin tasolla.
16
727
Vastaukset
- Anonyymi
No eipä yllätä että peruspelle sekaantuu asioihin joista ei mitään ymmärrä siis tämä Mäkelä
- Anonyymi
Mäkelä on jämerä, savola lapsellinen. Tänään oli savolan naama väsyneen näköinen.
- Anonyymi
Aina se on ollut väsyneen näköinen ja turvoksissa
- Anonyymi
Täysin käsittämätöntä, miten Savolan kaltainen edustaja on valittu jopa useaan kertaan eduskuntaan. Mieshän on niin yksinkertainen tapaus kuin olla voi. Ja se, kuinka tuhosi kotikuntansa talouden on vielä asia erikseen. Ei kai sitä enää kukaan järjissään oleva äänestä yhtään mihinkään.
- Anonyymi
On tämä sinun katkeruus kyllä ihan koomista
- Anonyymi
Hyvin sanottu Mäkelältä "potran pojan" poseeramiseen! Tarkoittaa varmaan Mikko savolaa, ulos nämä tunarit eduskunnasta! Edustavat Suomenkin vararikkoon.
- Anonyymi
Höpötteli mitä sylki suuhun toi siitä Kauhavan varuskunnastakin vastoin parempaa tietoa
- Anonyymi
Mikon kiina ystävät ovat mielestäni suuri turvallisuus uhka.
SUPO turvallisuus selvitys kontakteista olisi hyvä tehdä.
Puhuja matkat miljoonille, eivät lisää Suomen turvallisuutta.
Sitä kepulaiset eivät ymmärrä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikon kiina ystävät ovat mielestäni suuri turvallisuus uhka.
SUPO turvallisuus selvitys kontakteista olisi hyvä tehdä.
Puhuja matkat miljoonille, eivät lisää Suomen turvallisuutta.
Sitä kepulaiset eivät ymmärräEikö lintti hokaa.
Vai onko hyvä veli kyseessä, ummistetaan silmät...
Ei ainakaan ole naapuri 🤣😂
- Anonyymi
Mielenkiinnoton persujen ja venäjämielisten palsta tämä. Ei mitään annettavaa, vain nisua ja pandaa.
- Anonyymi
Persuilla aivan paskat housuissa, kun Savola pääsee paaluttamaan julkisuudessa. Ei sinänsä yllätä, kun Persujen suuret aikaansaannokset hallituksessa on vitusti lisää velkaa ja 100 000 työtöntä lisää maahan.
- Anonyymi
Mitkä muuten onkaan Kepun aikaansaannokset Ähtärille? Koko kunnan tuhoaminen ja tuleva pakkoliitos! Siinä varsin esimerkillinen työnäyte. 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitkä muuten onkaan Kepun aikaansaannokset Ähtärille? Koko kunnan tuhoaminen ja tuleva pakkoliitos! Siinä varsin esimerkillinen työnäyte. 😂
Ei kukaan huoli Ähtäriä
- Anonyymi
Pakko ne edellisen hallituksen töppäykset on jotenkin paikata...no...kun tulee lisää työttömiä ei kepulaistenkaan tarvii hekumoida moni osaajista ja raketti insinööreistä tänne lisää.
- Anonyymi
Eikös orpo ole pääpiruna päättämässä.
- Anonyymi
Miedän "miehemme" maailmalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522085
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301284Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.921189- 1491072
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31869Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59807Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46769