ette te mitään asumistukia maksa kenellekkään.
Menkää juntit duuniin
Anonyymi-ap
6103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Äänestätte vaan mulkkuja päättämään.
Juu kokoomuksen ja persut.
Niinpä. Persut ja kokoomus tämän maan on huonoon jamaan vieneet. Persutkin olleet huonontamassa oman maan kansalaisten, pienituloisten työntekijöiden asemaa ja turvaa ja ovat siitä helvetin ylpeitä. Pikkupersut kehuneet, ett persut ovat työväen puolue....mikä työväen puolue se sellainen on, joka tarkoituksella heikentää työntekijöiden, siis alasta riippumatta, asemaa ja turvaa pysyvästi Suomessa. Persut on EK:n palvelijoita, tekee just niinkuin isot herrat käskee ja toivoo, nuoleskelevat EK:n johtajien jalkoja, saadakseen etuja, hyötyäkseen toisten tilanteiden huonontamisesta.
Kun töitä löytyisi, niitä etsii 300 000 työkkärin työtöntä työnhakijaa ja suuri joukko työvoimapalveluiden ulkopuolelta.
Pilluralli verolle, loppuu se luksus ajelu ja valtio saa rahnaa
OrpoPurraSatonen vei työpaikat konkurssiaaltoon johtaneella politiikallaan, nyt jo 7 kiinteistörahastoa lukinnut niihin sijoittaneiden rahat, kiitos OrpoPurraSatonen 😡