Koska Jimala suojaa pandemioilta. Maski vaan lisää koronaa. Maskit roskiin. Uskova kielsi maskin myös työssä ja sairaalassa. Vaimo on hoitsu ja sanoi käyttävöndä maskia kun analysoi ulostenäytteitä tai tautinäytteitä tai on leikkaussalissa. Minäkin käytän maskia pölyssä töissä. Heinän suemeniä. Jne. Suojaan keuhkoja.
Joku ääriuskova: maskin käyttö on synti
Anonyymi-ap
3123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tee seuraava aloitus : onko käveleminen syntiä . Älykkyysosamäärä on sinulla pieni. Lue A. Einsteinin teoksia.
"Maski vaan lisää koronaa"
Ei-helluntailainen kommentti:
Turvaväli oli tärkeämpi kuin maskisuositus. Tyypillinen asiakas saattoi kaupassa näpelöidä tavaroita, ovenkahvaa tai muuta, ja välillä vielä kätensä oman naaman tykö (tietämättä mitä bakteeria tai virusta siirtää), käsitelläkseen maskia tai pidelläkseen kännykkää. Itse yritin koronarajoitusten aikaan huolehtia, ettei omaa naamaa näpelöidä kaupoissa ym. paikoissa. Tiskialtaassa oli jatkuvasti pesuaineinen vesi, jota vaihdoin noin kerran päivässä. Kädet oli helppo huuhtoa siinä kauppareissun jälkeen.
"Minäkin käytän maskia pölyssä töissä. Heinän suemeniä. Jne. Suojaan keuhkoja."
Ei ollut huuhaata tämäkään asia. Tiedetään että on ollut ammatteihin liittyviä tauteja, esim. maanviljelijöillä, tai kaivosmiehillä pölykeuhko.
Sinulta on varmaan jäänyt ala-aste kesken. Asut varmaan teltassa Puolangalla. Hyvin se onnistuu. Kamiina vaan, kuusen oksia teltan viereen. Kerro kuulumisia ääripään asumisesta.