Ymmärsinkö väärin Halla-ahosta

Olenko väärässä, eikös Halla-aho ole lukenut valtio-oppia. Sieltä tulee taloustieteiliöitä, ja heidän nyt pitäisi tietää miten sijoittaa rahaa. He näkevät paljon aikaisemmin, kuin pankkiirit, mikä ei tuota.
395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sannan syy.

Jussi Halla-aho: “Maa, joka ei hallitse omia varojaan, lainsäädäntöään tai rajojaan, ei ole valtio vaan osavaltio.”

Äänestä

Halla Aho on slaavilaisten kielten tohtori

Äänestä
  • Kiitos, se selittää paljon, elikä tavallinen Pulliainen. Eduskunnassa ei taida olla ketään joka ymmärtäisi taloudesta, siis vuosikymmeniin. Kuunnellaan asiantuntijoita jotka ajaa omaa asiaa, jotka ovat kuin Putini, pidetään mahdollisimman pitkään kiinni omista rahavirroista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olenko väärässä, eikös Halla-aho ole lukenut valtio-oppia. Sieltä tulee taloustieteiliöitä, ja heidän nyt pitäisi tietää miten sijoittaa rahaa. He näkevät paljon aikaisemmin, kuin pankkiirit, mikä ei tuota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu