Mikäs siinä on syntyessä enemmän kuin kultalusikka kädessä, autoritäärisen valtion biljonäärien keskuuteen ja sen jälkeen luulla, olevansa maailman valtias, jota rasismikorttia tottelevat alamaiset äärioikealla, seuraavat vaikka p edellä puuhun.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/halla-aho-esittaa-ulkomaalaisille-tyontekijoille-3000-euron-minimipalkkavaatimus-halpatyovoima-tulee-kalliiksi/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18234094/ruotsidemokraattien-jaljilta-suurtyottomyys-ruotsissa
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/1/2/it-is-time-to-tax-the-rich-and-their-foundations
https://www.cbc.ca/news/billionaire-bunkers-doomsday-1.7130152
Ei se kuitenkaan ole kuin häviävän pieni vähemmistö, jota tuollainen öykkäribiljonääri edustaa, lopulta suurin enemmistö maailman kansalaisista, älyää pysytellä erossa moisista turhakkeista äärioikealla.
https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/
Nuoret jos joskus haluatte aitoja työpaikkoja, kestäviä sellaisia, joista maksettaisiin kunnollisia palkkoja, joilla voisi elättää itsensä ja perheensä, tulla aidosti toimeen vielä vanhanakin, niin karttakaa kuin ruttoa, äärioikeiston populistiporvareita äärifasistinazeineen.
https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/10/23/the-millionaires-calling-for-higher-taxes-i-m-rich-tax-me_6197148_19.html
Pörssirikollisperillinen Musk syö suomalaisten työpaikat ja leivän
28
477
Vastaukset
- Anonyymi
Ja jos haluatte kuolla nälkään keskushallinnon julistaessa kaviaarilautastensa ääreltä, miten onnellinen olet, äänestä ohmeessä vasureita - noita väljähtäneitä kommunistien perillisiä.
- Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ Suomen eduskunnassa, joka tuota ei tajua, ei tiedä paljon muutakaan.
- Anonyymi
Yhdysvaltojen hallinto SOSSUtukee suuryrityksiään ja niiden omistajia multimiljonäärejä ja miljardöörejä velanotolla. USA:n valtionvelka yli 36 328 miljardia dollaria. USA:n valtionvelka per asukas on noin 107.000 dollaria. Valtionvelka per veronmaksaja on noin 273.000 dollaria. Tavalliset kansalaiset eivät saa huimalle velanotolle vastiketta mm. sosiaalipalveluja tai muita julkisia palveluista, mutta rikkaita tällä velanotolla rikastutetaan.
Valtiohallinto on Yhdysvalloissa rikkaiden instrumentti siirtää varallisuutta monilta harvoille. Näin plutokratia toimii.
US Debt Clock
https://www.usdebtclock.org/
USA:n valtionvelka on yli 36 biljoonaa dollaria!
https://asialinja.com/usan-valtionvelka/ - Anonyymi
Tämä lihava kansan syökin liikaa 60 pros lihavia sairaan jopa.
- Anonyymi
Musk tuntuu olevan vihervsurien uusi nemesis, koska haluaa raiskailevat siirtolaiset takaisin kotiinsa.
- Anonyymi
https://www.cbc.ca/news/billionaire-bunkers-doomsday-1.7130152
https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/
Eihän noille tenaville tarvitse näyttää kuin rasismikorttia, niin ryömivät Muskinsa perässä vaikka ennenaikaiseen hautaan. Naurettavaa jonkun peräkammaripojan, jolle emo hautoo perintöä, käymällä kerjuuttamis-ihmiskauppajonoissa, olla kannattavinaan jotain äärifasistipohattaa, joka ryöstää Suomen valtion, eläkerahastot ym kansamme leivän.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18580068/quotvihollinen-ei-tule-laivalla-vaan-limusiinillaquot--kyltti-britannian-vastamielenilmauksessa- Anonyymi
Aina on parempi täyttää maa erivärisillä raiskaajilla. Suomessa kela myös maksaa näiden elätyksen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina on parempi täyttää maa erivärisillä raiskaajilla. Suomessa kela myös maksaa näiden elätyksen
Kela-gold kansalaisia pitää tukea aina. Kantaväestön eduista voi aina leikata
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina on parempi täyttää maa erivärisillä raiskaajilla. Suomessa kela myös maksaa näiden elätyksen
Raiskausmurhia tarvitaan aina lisää
- Anonyymi
Ja jos tulevaisuudessa haluaa kunnollisia töitä, eikä halua asua maassa joka verottaa asiakkaansa hengiltä, niin karttakaa punavihreitä fasisteja
- Anonyymi
Vasemmistoa kannattamalla ei ainakaan voi odottaa kunnollisia työpaikkoja tai palkkaa
- Anonyymi
Poikkeuksena on ura politiikassa ja nousu puole-eliittin, mutta normaaleille kansalaisille vasemmisto tuo vain lisää veroja
- Anonyymi
Kannattaa liittyä ajoissa puolueeseen. Kommunismin ihmemaa pohjois-koreassa puolue eliitillä on ihan siedettävän olot
- Anonyymi
Normaalit kansalaiset maksavat mielellään veroja Suomeen, jos ne käytetään myös jokaisen Suomen kansalaisen perustuslaillisten taloudellisten ym oikeuksien turvaamiseen. Tiedoksi äärioikeistoöyhöttäjille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18844471/suomi-painostettiin-diiliin-jota-ukraina-ei-edes-sodassa-hyvaksynyt
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469
Ette voi sanoa ettemmekö varoittaneet.- Anonyymi
Veroja maksaa mielellään, jos niitä käytetään ryssien tappamiseen eikä sossupummien elättämiseen
- Anonyymi
Ainoastaan ensimmäinen linkki liittyy Suomeen.
- Anonyymi
Ei se ole miljonääri, biljoona on tuhat miljardia.
- Anonyymi
Onneksi rahalla ei voi aivan kaikkea ostaa. Kun ei ole järkeä ja viisautta saanut perimässään, niin voi voi.
Vaikka millaisen perinnön saa tai millaista setelitukkoa heiluttelee maailmalla kulkiessaan niin tyhmänä pysyy!
Nuoleskelijat tietenkin ylistävät ja mielistelevät tyhmää hyötymis tarkoituksessa. Tietävät ettei tyhmä huomaa heidän tarkoitus peritään.
Musk ja Trump ovat tästä oivia esimerkkejä. Mitä järkevää Musk on itse tehnyt?- Anonyymi
Mitä järkevää Musk on itse tehnyt?
Ollut ja on NSA/DARPA kilpimies, hyvä palkka siitä.
- Anonyymi
Miten pystyt aina tekemään tuollaisia aloituksia, missä ei ole päätä eikä häntää? XD
- Anonyymi
Mutta tuo on totta. Lipojien valtaan nostamia pöljäkkeitä. Ei normaali ihminen kehtaisi.
- Anonyymi
Elon musk on myös huumeriippuvainen.
Käsittääkseni huumeet on kielletty Trumpin ikiomassa valtiossa. - Anonyymi
Muskin miljarditkin taitavat perustua ruotsalaisrikkaan esittämiseen. Maailman ainoa Mari Rantasen kauneuteen perustuva sotatyyppi aiheutti Nordean lakkauttamisen ja Nordea ilmoitti, että se on maailmanlopun tasoa.
Eihän sitä maailmanloppua tullutkaan kaikille, jos kuunteli Nordean ilmoituksia. Pankkien ja rahan lakkauttamisen jälkeen jää Internetissä toimivat pankkikortit ja rahaa pitää olla omalla pankkitilillä. Kaikki muu rahaan liittyvä loppuu. Vihersiirtymä piti tehdä ja omia ajatuksia vaihtaa maailman muutoksen mukana. Kuntosalikin on yksi hyvä keino, jossa voi keskittyä tanssikuvioihin tai oman perseen treenaamiseen. Elämässä on niin paljon muutakin kuin pelkkä raha ja raha-asioiden hoito.
Paitsi ruotsalaisilla ja se on noro nyt kaikilla. Noro muuten ei ole mikään pikku juttu. Eduskunnassa on nyt noro ja siihen kuolee lääkäreiden arvion mukaan aika nopeasti. Tällainen ennuste on tehty eduskunnan tilanteesta. Ei se yhtään haittaa vihersiirtymän tehneitä.- Anonyymi
Oot houmattavasti pahempi syöpä kuin raamatunsiteeraajat
- Anonyymi
Eduskunnassa syöty luomuruokaa.
- Anonyymi
WW3 tarvitaan niin saadaan paskat ihmiset hengiltä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167160- 1992537
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021977En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761527Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911079- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46959- 77863
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7718