Rakas Salis, tänä vuonna tulee täyteen 20 vuotta kun olen kirjoitellut pieremisestä nettiin. Joku voisi sanoa minua mielisairaaksi, mutta omasta mielestäni olen vain tuottelias ylä- ja alapäästäni.
Suhteemme on ollut pitkä ja polveileva ja olemme kohdanneet myötä- ja vastamäet. Nyt tässä julkisesti ajattelin edetä lemmentarinassamme ja kosin sinua. Niin että rakas paskamaisterini, mennäänkö naamiaisiin? Sormusta et saa kun ryyppäsin ne rahat.
Mikäli et suostu naimisiin niin voitko kuitenkin heittää mut Alkoon?
Salis, juhlavuosi alkoi!!!
8
494
Vastaukset
- Anonyymi
Rakas Pieris
Ilman muuta mennään naimiaisiin. Odotan Sinua papin kanssa Air Pussissani Varissuon lentokentällä. Baarissa on tax-free viinaa ja ohjaussauvani on kivikovana.
Tuotoksesi näinä kahtena vuosikymmenenä on ollut kiitettävää ja proosallista viihdykettä, kun istun kotona kuset ja paskat housuissa, umpikännissä perehtyen tuotoksiisi. Pitäisikö niistä koota kirja? Kakellus-Finlandian pääpalkinto on varma.
Voimme palkintorahoilla ostaa kerosiinia Air Pussiini, sitten työnnetään se käyntiin, ja pääsemme viimeinkin häämatkallemme.
T: Sulhosi lentoeversti Salis Salis, haluaisin juhlavuoden kunniaksi keskustella kanssasi suhteemme historiasta ja kirjallisen taiteemme huippukohdista, mutta se ei onnistu. Arvaat ehkä miksi.
- Anonyymi
moi pieris mä piereskelen lähinnä koko ajan, jopa pieren kun ei tarvis piereä mutten toki ihmisten ilmoilla kaupoissa piereskele. Kävelylenkillä toki piereskelen paljon mut silloinki katson ettei ihmisiä ole siinä lähistöllä.
kerran kuusvuotiaana pentuna pieraisin kiikkustuolissa siten että tuotetta meni alkkareihin. Piäs kova nauru ja kylässä ollut lassi katsoi kummastunut ilme kasvoillaa =)Hienoa, tuosta on hyvä kehittyä. Seuraavaksi sitten kunnon jysäys muiden kuullen. Plus hajuvana perään. Olet manttelinperijäni. Salis myös arvostaa tuota housuunpäästämistä. Sinusta tulee vielä kakkamestari.
- Anonyymi
Pieris kirjoitti:
Hienoa, tuosta on hyvä kehittyä. Seuraavaksi sitten kunnon jysäys muiden kuullen. Plus hajuvana perään. Olet manttelinperijäni. Salis myös arvostaa tuota housuunpäästämistä. Sinusta tulee vielä kakkamestari.
hauska muisto vuosien takkaa että olisko ollu vuos 93 kun olin pentu niin olin kylässä erään mikon luona kun pelattihin addams family nintendo 8 peliä niin siinä pelissä kun on se tuttu musiikki niin mikon isä päästi kaksi pierua ja oikein rytmitti ne oikeaan kohtaan niin koko peliä pelattaessa mulla oli nauruhepuli joka ei meinannu lakata ja mikko varmaan ajatteli että oon outo =)
Salis, miten voimme jatkaa keskustelujamme kun täällä se ei näköjään enää onnistu?
- Anonyymi
Chere Pieris
ModeOsmot ovat nyt maanisessa vaiheessaan. Kuuluu taudinkuvaansa.
Voimia omaisillensa.
T: lentoeverstisi Salis
- Anonyymi
Rakas Pieris
Sain Air Pussini APU-moottorin (auxiliary power unit) käyntiin, siitä tulee paskanruskeata kerosiinikatkua ja syylänkokoisia kakkelmarjoja. Mekaanikotkin ovat ihmeissään.
Et kai ole lemmentuskassasi ja ympäripäissäsi käynyt tekemässä mitään Sapo Taasia Lemmenlentokoneellemme? Älä nyt hae avioeroa ennen papin aamenta.
Varissuo International on nyt NATOn Viidennen artiklan suojelema. Kysy vaikka siltä hoopolta Valtolaiselta.
T: Lentoeversti Salis
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä752196- 1331442
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1341434- 1451123
- 105977
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten366902Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82764Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55714Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67674Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673
