Salis, juhlavuosi alkoi!!!

Rakas Salis, tänä vuonna tulee täyteen 20 vuotta kun olen kirjoitellut pieremisestä nettiin. Joku voisi sanoa minua mielisairaaksi, mutta omasta mielestäni olen vain tuottelias ylä- ja alapäästäni.

Suhteemme on ollut pitkä ja polveileva ja olemme kohdanneet myötä- ja vastamäet. Nyt tässä julkisesti ajattelin edetä lemmentarinassamme ja kosin sinua. Niin että rakas paskamaisterini, mennäänkö naamiaisiin? Sormusta et saa kun ryyppäsin ne rahat.

Mikäli et suostu naimisiin niin voitko kuitenkin heittää mut Alkoon?

8

494

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rakas Pieris

      Ilman muuta mennään naimiaisiin. Odotan Sinua papin kanssa Air Pussissani Varissuon lentokentällä. Baarissa on tax-free viinaa ja ohjaussauvani on kivikovana.

      Tuotoksesi näinä kahtena vuosikymmenenä on ollut kiitettävää ja proosallista viihdykettä, kun istun kotona kuset ja paskat housuissa, umpikännissä perehtyen tuotoksiisi. Pitäisikö niistä koota kirja? Kakellus-Finlandian pääpalkinto on varma.

      Voimme palkintorahoilla ostaa kerosiinia Air Pussiini, sitten työnnetään se käyntiin, ja pääsemme viimeinkin häämatkallemme.

      T: Sulhosi lentoeversti Salis

    • Salis, haluaisin juhlavuoden kunniaksi keskustella kanssasi suhteemme historiasta ja kirjallisen taiteemme huippukohdista, mutta se ei onnistu. Arvaat ehkä miksi.

    • Anonyymi

      moi pieris mä piereskelen lähinnä koko ajan, jopa pieren kun ei tarvis piereä mutten toki ihmisten ilmoilla kaupoissa piereskele. Kävelylenkillä toki piereskelen paljon mut silloinki katson ettei ihmisiä ole siinä lähistöllä.

      kerran kuusvuotiaana pentuna pieraisin kiikkustuolissa siten että tuotetta meni alkkareihin. Piäs kova nauru ja kylässä ollut lassi katsoi kummastunut ilme kasvoillaa =)

      • Hienoa, tuosta on hyvä kehittyä. Seuraavaksi sitten kunnon jysäys muiden kuullen. Plus hajuvana perään. Olet manttelinperijäni. Salis myös arvostaa tuota housuunpäästämistä. Sinusta tulee vielä kakkamestari.


      • Anonyymi
        Pieris kirjoitti:

        Hienoa, tuosta on hyvä kehittyä. Seuraavaksi sitten kunnon jysäys muiden kuullen. Plus hajuvana perään. Olet manttelinperijäni. Salis myös arvostaa tuota housuunpäästämistä. Sinusta tulee vielä kakkamestari.

        hauska muisto vuosien takkaa että olisko ollu vuos 93 kun olin pentu niin olin kylässä erään mikon luona kun pelattihin addams family nintendo 8 peliä niin siinä pelissä kun on se tuttu musiikki niin mikon isä päästi kaksi pierua ja oikein rytmitti ne oikeaan kohtaan niin koko peliä pelattaessa mulla oli nauruhepuli joka ei meinannu lakata ja mikko varmaan ajatteli että oon outo =)


    • Salis, miten voimme jatkaa keskustelujamme kun täällä se ei näköjään enää onnistu?

      • Anonyymi

        Chere Pieris

        ModeOsmot ovat nyt maanisessa vaiheessaan. Kuuluu taudinkuvaansa.
        Voimia omaisillensa.

        T: lentoeverstisi Salis


    • Anonyymi

      Rakas Pieris

      Sain Air Pussini APU-moottorin (auxiliary power unit) käyntiin, siitä tulee paskanruskeata kerosiinikatkua ja syylänkokoisia kakkelmarjoja. Mekaanikotkin ovat ihmeissään.
      Et kai ole lemmentuskassasi ja ympäripäissäsi käynyt tekemässä mitään Sapo Taasia Lemmenlentokoneellemme? Älä nyt hae avioeroa ennen papin aamenta.
      Varissuo International on nyt NATOn Viidennen artiklan suojelema. Kysy vaikka siltä hoopolta Valtolaiselta.

      T: Lentoeversti Salis

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      105
      1284
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      787
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      119
      558
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      182
      498
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      497
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      483
    Aihe