Telepaatti tuhottava

Pohjoismaissa on tasan yksi (1) laiva kaapelivaurioiden korjaamiseen, ja sen nimi on Telepaatti. En voi tajuta, miksei Venäjä tuhoa tätä laivaa? Kun kaapelit on katki eikä kukaan eikä mikään korjaamassa niitä, niin loppuu feispuukit ja tiktokit Suomessa äkkiseen!
6224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

😂😂😂

Äänestä

Se on IHME että Suomessa on jotakin millä voi korjata ja vielä suurempi ihme että se on ehjänä ei RIKKI

Äänestä
  • https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/38eba5eb-7741-4335-ba7a-a2cf86793fa3

    "Monet muistavat Venäjän armeijan ylpeyden T-14 Armata-tankin ensimmäisen julkisen esittelyn voitonpäivän paraatin harjoituksissa 7. toukokuuta 2015. Yksi tankki sammui keskelle Punaista toria."

    "15 minuutin kuluttua se hinattiin pois. Harjoitusten selostaja kuulutti, että kyseessä on evakuointiharjoitus, jolloin yleisö repesi nauruun."

    😂😂😂

    Äänestä

Ottaako se noin koville kun teillä siellä Venäjällä ei enää ihan kaikki palvelut toimi ilman vpn:ää?

Itsepä johtajianne seuraatte ettekä tee asialle mitään joten pulinat pois.

Äänestä
  • Nehän on vaan venäläisiä. Ne onku lampaat. Pelkäävät ja ei oo omaa tahtoa ja luonnetta. Ku Putte huilo sanoo et hyppää ne hyppää . Kun Putte huilo sanoo et sano äääää ne sanoo ääää. Venäläiset on vaan venäläisiä ja haisee ja selkärangattomia.....joo venäläisiä vaan

    Äänestä

Pohjois maissa on 4 tälläista laivaa. Norja 2 Ruotsin 1 kpl ja Suomessa 1kpl. Ja Tanskalla on yxi pienempi. Puola ja Saksan mitä saa myös jos tarvitaan. Ja upottaa ..siihen loppu Puten uhoamin. Ei oo uskallusta nääs. Se että et tajua niin tyhmänä et tajua eikä tyhmältä voi kaikkea vaatia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pohjoismaissa on tasan yksi (1) laiva kaapelivaurioiden korjaamiseen, ja sen nimi on Telepaatti. En voi tajuta, miksei Venäjä tuhoa tätä laivaa? Kun kaapelit on katki eikä kukaan eikä mikään korjaamassa niitä, niin loppuu feispuukit ja tiktokit Suomessa äkkiseen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu