Seinäjoki sitten voitti hiihdon Maakuntaviestin 2025, suuret onnittelut! Mukava huomata, että Seinäjoella on muitakin urheilijoita kuin mäkihyppääjä Paavo Romppainen!
Maakuntaviestin voitto Seinäjoelle!
27
667
Vastaukset
- Anonyymi
Menneen talven lumia koko viesti,ketää kiinnosta
- Anonyymi
Onnittelut kaikille hiihtäjille tämän mahtavan saavutuksen johdosta, luulisi kaupungin pitävän suuret juhlat joukkueelle maakunnan hiihtoherruuden johdosta!
- Anonyymi
Maakuntaviesti on nosteessa.
- Anonyymi
Ketään ei joku viesti kiinnosta. Aivan olematonta touhua ja menneen talven lumia. Miksi tuollainen typerä kisa edes järjestetään?
- Anonyymi
Ja kuka on Paavo Romppainen?
- Anonyymi
Joo tämän pelleilyn voi lopettaa. Turhaan viedään ihmisten talkoopanos jonnin joutavaan hiihtelyyn.
- Anonyymi
eipä tuolla nyt oikeen kovaa voi rehennellä kun ei se kiinosta ketään maakunta rajojen ulkopuolella ja tuskin sisäpuolella edes puoliakaan ..muuten se mäkimies homma kannattas jo unohtaa pudonnu aikaa sitten...sais mennä harjottelee pariks vuodeks
- Anonyymi
Tietääkö kukaan, missä tämä Etelä-Pohjanmaan ykköstapahtuma, hiihdon maakuntaviesti, järjestetään vuonna 2026?
- Anonyymi
Onko kenelläkään tietoa, missä tämä Etelä-Pohjanmaan ykköstapahtuma, järjestetään vuonna 2026?
- Anonyymi
Vuonna 2026 Maakuntaviesit järjestetään Seinäjoella. Lähtö on Lakeudenpuistosta ja Aallokon alikulun kautta Pohjan puolelle ja sieltä ratojen yli takaisin Ideaparkilta kääntyen. Lenkki 3,3km ja yleisöä on. Ilmaiset liput mutta Seipark saa miljoona tulot pysäköinnillä. Tosi on.
- Anonyymi
Kuulostaa erinomaiselta, vihdoinkin saadaan huippu-urheiluun Seinäjoelle!
- Anonyymi
Oli siinä nuo Lakeusviestitkin juoksussa kerran,ja kertaan jäi.Vaikka ihan keskukses oli niin yleisönä vaan vanhemmat ja kummit,ei kurakauppalas kiinnosta hikiurheelu,pitää päästä kattomaan sählyä lämpöiseen ,ja tietty posket pullolle poppareita.
- Anonyymi
Maakuntaviesti. Mahtavaa!
- Anonyymi
Vihervasemmisto ei tykkää hiihdosta, koska hiihtotaito on osa maanpuolustusta ja huoltovarmuutta. Hiihto kuuluu oleellisena osana suomalaiskansalliseen kulttuuriin.
- Anonyymi
Hyvä harrastus
- Anonyymi
Seinäjoella on hyvät harjoitusmahdollisuudet Joupiskalla.
- Anonyymi
Nyt kaikkien seinäjokelaisten pitäisi puhaltaa yhteen hiileen ja alkaa tukemaan taloudellisesti seinäjokelaisia hiihtäjiä
- Anonyymi
Kaikki sitten katsomaan, kun Seinäjoki puolustaa maakuntaviestin voittoaan 2026!
- Anonyymi
Kova porukka kyllä on! Suuret Onnittelut!
- Anonyymi
Ylistys ja kiitos hiihtäjillemme.
- Anonyymi
Onnittelut, erittäin kova saavutus!
- Anonyymi
Toivottavasti joukkueella riittä motivaatiota Treenata kesä niin, että voitto saadaan uusittua!
- Anonyymi
Toivottavasti Seinäjoen hiihtäjien kesätreenit ovat sujuneet hyvin ja pysyvät myös terveinä, että myös vuoden 2026 Maakuntaviestin voitto on mahdollinen!
- Anonyymi
Toivottavasti näin kovalla porukalla riittää treenimotivaatiota myös tuleville vuosille!
- Anonyymi
Mitenkähän porukan kesätreenit ovat sujuneet, onko voitto myös ensi talvena mahdollista?
- Anonyymi
Toivottavasti voiton uusiminen onnistuu vuonna 2026!
- Anonyymi00028
Miten käy tänä vuonna?veikkauksia!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988