Sinimusta liike pitäisi todeta oikeudessa PVL:n toiminnan jatkajaksi ja siten laittomaksi ja ongelma olisi ratkaistu.
Herätys poliisihallitus! Natsit levittävät liberaalin demokratian eli yhteiskuntajärjestyksemme vastaista propagandaa. Heidän ainoa tarkoituksensa on kumota nykyinen valtiomuoto. Kannattaisi hoitaa tämä asia oikeudellisesti, ennen kuin joku kansalainen käyttää oman käden oikeuttaan perustellussa huolessaan
Herätys poliisihallitus! Natsit levittävät liberaalin demokratian eli yhteiskuntajärjestyksemme vastaista propagandaa. Heidän ainoa tarkoituksensa on kumota nykyinen valtiomuoto. Kannattaisi hoitaa tämä asia oikeudellisesti, ennen kuin joku kansalainen käyttää oman käden oikeuttaan perustellussa huolessaan
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ensin pitäis todeta se oikea natsiliike eli vihreät. Ja vasemmisto ja demarit huutaa kokoajan rasistia ja ite toimii kokoajan rasistisesti.. ja jos jotkut häirittee yhteiskunnan rauhaa on justt nää vihervassarit ja demarit eli ne pitäs kieltää lailla ihan ekana, sillä eihän noi oo mitään metelöiny vaan nää muut.. jotka leikkivät nioin hyvistä, mutta ovat kaikkea muuta ja ite en ollu ees kuullu noista ennenkuin nää yhdet idiootit alko mekastaa niitä vastaan.. ja vasemisto ja demarit yllyttää kokoajan niitä noihin väärintekoihin ja rikoksiin kannattaskohan nyt alkaa siivoo ensin niitä omia rivejä.. onhan demarit palkinnu eläinrääkkäjänkin hyvällä viralla..
Öyhöti öyhöti. Vain Sinimustien ohjelma ja periaatteet ovat selkeästi ihmisoikeuksien ja demokraattisten periaatteiden vastaisia ja juuri siksi sen rekisteröinti puolueeksi on peruttu.
Vihreiden ja Demarien rekisteröintiä ei tietenkään ole peruttu, koska niiden ohjelmissa ei ole mitään ihmisoikeuksien eikä demokratian vastaista, ei mitään rasistista eikä fasistista kuten Sinimustilla koko ohjelma.
Älkää nyt alkako persujen alajärjestöä lakkauttamaan!
Mitä siitäkin seuraisi emäpuolueelle?
Hyvä aloitus!
Joo mut persuin alajaostoi ne molemmat ovat .
Mites kommunistit,meillä jopa hallitukses/hirmu teot monta kertaa pahemmat kuin natseilla.SDP;n veljeili Stalinin kanssa. SDP pitäisi kieltää
Missä se Stalin nyt elää ?
Missä se Stalin nyt elää ? Juytqqqzzxzzöyh
No keväällä marssii sitten punikit,stalinistit ja kommarit vappumarsseilla Sirppi&vasara lippua heiluttaen ja poliittista väkivaltaa ihannoiden. Miksi kukaan ei puutu eikä näe pahana punaisten puolelta tulevaa vaarallista ajattelua
Se on jotenkin käsittämättömästi oikein vaikka tahtoisivat teurastaa kaikki eriävän mielipiteen omaavat
vihreet ensin ne on perustaneet aikoinaan hitlerin ja stalinin kannattajat.. jos et usko niin ihan vaan googlettamalla löytyy tietoa
Onko tämä joku persujen alaosasto?
Molemmat ovat .
Sdp on Kremlin alajaosto. K. Kiljunen
Nimenomaan, ovathan kaikki perustajajäset entisiä persuja. Ajavat nyt persujen tunnettuja arvoja uudessa porukassa, vähän kärjekkäämmin kuin persut.
Ainoat jotka niiden toimintaa täällä puolustelevat ja kannattavat ovat persuja, kuinkas muutenkaan. Persut ovat aina vankkumatta rasismin puolella.
Korkein hallinto-oikeus perui jo avoimesti fasistisen ja rasistisen Sinimustien rekisteröinnin puolueeksi, koska sen ajamat tavoitteet ovat ihmisoikeuksien ja demokratian vastaisia.
Aivan turha öyhöttää tässä yhteydessä mitään Vihreistä tai Demareista, niiden puolueohjelma ja tavoitteet eivät sisällä mitään ihmisoikeuksien eikä demokratian vastaista. Toisin kuin noilla jotka ovat avoimesti fasisteja ja rasisteja, kuten ovat itsekin todenneet.
Puolueen yleisohjelma ja säännöt eivät saa olla ristiriidassa ihmisoikeuksien eikä muiden perusoikeuksien kanssa. Vihreillä ja demareilla ne eivät ole, mutta Sinimustilla ne olivat selkeästi ja siksi se ei voi rekisteröityä puolueeksi.
Kaikki puolueet on kiellettävä.
Enää ei tule telkusta kunnon sketsiviihdettä, joten pitää katsella sitä täältä netistä.
https://www.youtube.com/watch?v=0VTpceez4qI
Onhan tuo koomista, eikö olekin?
Sellaista kysyisin että on vasemmistoliiton Sasu Haapasen tilanne mikä?
https://www.is.fi/turun-seutu/art-2000010408238.html
Demarit ovat rasisteja. Haluavat kieltää kaikki mielipiteet jotka ovat erimieltä.
Rasistiset öyhöttäjät eivät koskaan ymmärrä, että rasistinen vihapuhe ei nauti mitään sananvapauden suojaa. Eikä sitä vihapuhetta kiellä demarit vaan Suomen laki.
Suomessa vihapropagandan kieltävä artikla löytyy rikoslain pykälistä "Kiihottaminen kansanryhmää vastaan".
"Yksityisyyden suojaa, syrjinnän kieltoa tai ihmisarvoa loukkaavat ilmaisut eivät kuulu sananvapauden piiriin."
"Kaikki kansallisen, rotu- tai uskonnollisen vihan puoltaminen, joka merkitsee yllytystä syrjintään, vihollisuuksiin tai väkivaltaan, on kiellettävä lailla."
Ehkä niin, mutta sitä ennen Vasemmistoliitto ja SDP lakkautettava yhteiskunnan vastaisesta aktivismista ja anarkiasta johtuen.
Kyllä yhteiskunnalle vahingollisimmista on hyvä aloittaa kuten noista huutelijoista, pilkkaajista, nimittelijöistä ja vihaajista. Hävetkää saatanan vassarit.
Sinimusta ministeri ei halua sitä tehdä.