Yli 10 miljoonan säästö, jos..

Leikataan kansanedustajien palkkioista 20 %:ia.
Poistetaan kulukorvaukset.

Vielä jää runsaasti rahaa hyvään elämän jopa yltäkylläiseen elämään.
8124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei paljon tunnu, kun toisesta päästä lähetetään sitten Ukrainaan aina vähän väliä
1 000 000 000 euroa sotatarvikkeina ja kahisevana.

Äänestä

Sössidemari tuhlasi itäradan suunnitteluun miljoonia ja valittaa nyt väärästä politiikasta.

Äänestä

Kannatetaan, vaikka eihän Purra tollaseen kuitenkaan suostu.

Äänestä
  • Kuka siltä kysyy?
    Se on meillä töissä.
    Paikallisesti kansa päättää ja sopii, että palkkiot puolitetaan yhteiseksi hyväksi.

    Äänestä

8 miljoonaa säästetään leikkaamalla toimeentulotukea 20 %.
Ajetaan ihmiset ihan toivottomaan tilaan.

Äänestä

Kansanedustajilta olisi mistä ottaa, eikä heidän hyvinvointi kärsi lainkaan.

Äänestä

Mitä enemmän leikataan joka puolelta, niin sitä enemmän tuetaan sitten ulkovaltoja.

Äänestä

Ja tosta noin vaa hups löyty eduskunnalta 500 milliä ”joululahjarahoja” jakaa kansanedustajien omille yhteyksille. Onko tällaisia jemmoja lisääkin. Aivan käsittämätöntä !K a n s a n edustajat-PAH! edustavat vain itseään ja ajavat omia etujaan, pitävät kynsin ja hampain kiinni häikäilemättömästi itselleen kahmimista eduistaan. Mistään niistä eivät suostu itse tinkimään, esimerkkinä heidän pitäisi kansalle olla. Helppo on purran irvistellä kuin myös orposatosen omissa suojakuplissaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Leikataan kansanedustajien palkkioista 20 %:ia.
Poistetaan kulukorvaukset.

Vielä jää runsaasti rahaa hyvään elämän jopa yltäkylläiseen elämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu