En ole varmaankaan ainoa tyyppi Suomessa jonka kaikki miehet ovat paljastautuneet sovinisteiksi.
Viimeisin äijäni oli semmoinen että hän teeskenteli ensin romanttista ja toi minulle jopa kukkia kun vähänkin pahoitin mieleni.No,vähitellen alkoi paljastumaan outoja juttuja.Esim.hän alkoi yleistämään kaikki naiset samanlaisiksi.Naiset kuulemma valittavat koko ajan.Se oli ironista koska hän itse valitti kaikesta koko ajan.Lopulta selvisi että äijäni oli koukussa naisia esineellistäviin filmeihin.Sen lisäksi hän arvosteli naisten ulkonäköä koko ajan vaikka itse hän on pirun ruma,varsinkin nyt kun hänen todellinen luonteensa paljastui.
Mitään hyviä puolia en hänestä enää löytänyt ja kaiken huippu oli se että juuri äsken hän syytti minua pettämisestä,vaikka emme ole enää edes yhdessä.Hän on mustasukkainen siitä, että jotkut kaverini ovat miehiä.Hänelläkin on naispuolisia kavereita mutta en syytä häntä mistään.
Ainoa hyvä puoli koko jätkässä on se että olen helpottunut siitä että pääsin sovinistista eroon.
Sovinisti äijäni
Anonyymi-ap
4
1136
Vastaukset
- Anonyymi
Onnea siitä, että pääsit kusipäästä eroon.
- Anonyymi
Mikä siinä mahtaa sitten olla että vedät puoleesi tämmöisiä ? Ookko miettinyt ikinä ?
- Anonyymi
Persut ovat sovinisteja:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011353406.html - Anonyymi00005
Mitä ne sellaiset naisia esineellistävät filmit ovat? Tarkenna vähän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560