Kohta palkat puolittuu

Anonyymi-ap

Nyt kun on leikattu lapsilta, opiskelijoilta, eläkeläisiltä, vanhuksilta, vammaisilta, aivan kaikki, rippeet vielä kelan tuissakin on ja tiukassa että niitä kukaan kunnialla saisi, niin orpo käy tt tuki leikkusten ja eläkeläisten eläkkeiden leikkausten jälkeen palkansaajien kimppuun.

Nyt palkoista leikataan reilu siivu, jos et pidennä työpäivääsi ja ota toista työtä vastaan. Kaikki ylityökorvaukset poistetaan, kaikki lisät poistetaan jäljelle jää vaan peruspalkasta puolet josta vielä menee vero jota nostetaan. Näin se juna jyskyttää...

9

261

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Höpö höpö.

      • Anonyymi

        Heippa Höpö Höpö, kiva kun esittäydyt, mitä kuuluu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Heippa Höpö Höpö, kiva kun esittäydyt, mitä kuuluu?

        Ei ollut esittäytyminen, vaan kommentti aloituskommentin sisältöön.


    • Anonyymi

      Voi voi aloittaja ressukkaa kun on niin kateellinen porvareille. Valmis valehtelee heistä ihan mitä vaan toistan ihan mitä vaan.

      • Anonyymi

        Aloittaja on porvari itsekin. Omistaa 2 autoa, kartanon, kesämökin laiturilla ja rahaa enemmän kuin roskaa. Omien sanojensa mukaan luonnollisesti.


      • Anonyymi

        Kaikkihan on kateellisia porvareille. Ei ole ihmistä joka ei olisi kateellinen rahalle, vaikka se olisi huijaamalla ja kieroilemalla saatu heikommilta höynäytetty! Niin...rahalla on voima, jota ei ole kaurapuurolla.
        kun pää on sumussa, niin ihnhimillisyys puuttuu, ymmärtäväisyys ja kaltoinkohtelu lisääntyy, kylmä mieli ei armoa anna, jos et muuten saa ihmisitä katuojaan niinröyhkeys on lopulta se voima joka kaataa ja toisen nostaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikkihan on kateellisia porvareille. Ei ole ihmistä joka ei olisi kateellinen rahalle, vaikka se olisi huijaamalla ja kieroilemalla saatu heikommilta höynäytetty! Niin...rahalla on voima, jota ei ole kaurapuurolla.
        kun pää on sumussa, niin ihnhimillisyys puuttuu, ymmärtäväisyys ja kaltoinkohtelu lisääntyy, kylmä mieli ei armoa anna, jos et muuten saa ihmisitä katuojaan niinröyhkeys on lopulta se voima joka kaataa ja toisen nostaa.

        Eivät kaikki mutta sinä varsinkin. Ja etenkin poliitikoille.


    • Anonyymi00009

      Se olisikin loistava juttu jos ylityökorvaukset poistetaan.
      Väki ei tekisi ylitöitä ja työtä riittäisi paljon suuremmalle joukolle.
      Näin tulo jakautuisi tasaisemmin eri ihmisille. Ja tukia ei enää tarvita.
      Miksi AY-liike ei vaadi yli 50-vuotiaille 4-päiväistä työviikkoa?
      Sehän auttaisi ihmisiä jaksamaan pitempään työelämässä.

    • Anonyymi00010

      Huonekaluteollisuuden konkurssit sen näyttivät. Työn hinta on liian korkea, ja verotus liian kova.
      Virolaiset nauravat partaansa, ja tekevät meidänkin huonekalut tästä lähin. Viime vuonna oli uutinen, että latviasta rahdataan talopaketteja Lappiin, uuteen lomakeskukseen. Meri-ja autokuljetukset ja valmistus Latviassa tulevat vielä halvemmaksi, kuin metsäisessä , ja kalliissa Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      134
      3297
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      74
      2123
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      137
      1815
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      128
      1747
    5. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      27
      1704
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1365
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1213
    8. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      54
      1156
    9. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      144
      1045
    10. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      33
      987
    Aihe