lähti hakemaan lisää työttömiä suomeen. juuri hyks muunmuuassa irti sanoi noin sata, seuraavan päivänä satonen lähtee filppun hakee puuttuvat sata puolet halvemmalla töihin.
kyllä se tiedetään että satonen lähtee yksityisten lääkäri asemien palvelukotien vanhusten ym...
innoittamana houkuttelemaan halpatyövoimaa heille töihin kun suomalainen on liian kallis palkattavaksi.
filippiinin hoitajat eivät ole tottuneet hoitamaan vanhaimkodeissa samaan aikaan 7 vanhusta ympäri vuodo kauden. heillä jokainen perhe hoitaa oman vanhuksen ja hyvinkin ei siitä kyse.
herra satonen luulee että halvalla riistämällä sekä heidän omistuksella hoitaa omat vanhemmat kotona tekee heistä expertin.
aivan eri hoitaa siellä omaa äitiä kuten siellä ei ole vanhuspalveluja, kun sama henkilö juoksee täällä yksityisessä hoivakodissa auttaem kymnentä vanhusta 24/7.
hetken päästä nämä rasittuvat ja eivät jaksa ja huomaavat ettei luvattu 7€ tunnilta riitä elämiseen ja jäävät työttömiksi tai saavat potkut kum ei enää tarvita.
näin herra satonen saa taad suomeen tuhat lisää työtöntä toimeentulotuen saajaa minkä jälleen valtio kustantas.
mitä opimme maksa työehtosopimys palkkaa niin ei tarvi haalia ulkomailta ihmisiä..
satosen matka filippiineille
Anonyymi-ap
0
51
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa732015- 1021883
- 1421773
- 971421
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo351389MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil3171265- 601229
Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1301112Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa2761066Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta
Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa446963