Onko Los Angelesin liekit Jumalan rangaistus

Anonyymi-ap

Rauhaa!

Satuin raamatun lukutehtävässä kohtaan Mooses ja palava pensas. Sitä seurasi 40 vuotta autiomaavaellusta.

Sitten on kohta jossa 40 päivän aikana Mooses saa lain tulen ja salamien keskellä.

Mahdin tulemuksen merkkeihin kuuluu 40 päivää kestävä savu ja tuli.

Heprealaiskirje kertoo enkelit tehdään tuuliksi ja tulenliekeiksi. Mutta Poika korotetaan heidän yli lähes Jumalaksi.

Los Angelesissa on kuvattu tulipyörteitä.

Onko tämä kaikki Jumalan puhetta?

TULEEKO 40 PÄIVÄN KULUESSA UUSI 10 KÄSKYN LAKI, UUDET LAIN TAULUT?

ALKAAKO TÄSTÄ 40 VUODEN VAELLUS ESIM. ASUNNOTTOMILLA POIS ORJUUDESTA?

ONKO POIKA TULOSSA MAAILMAAN ENKELEITÄKIN SUUREMPANA?

Saa nähdä onko tässä mukana Jumalan tahto puhua koko maailmalle tulen ja tulipyörteiden keskeltä.

5

337

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rauhaa!

      Vielä muistuu mieleen Danielin kirjan Neljä Poikaa tulisessa pätsissä ja viides oli Pelastaja heidän keskellään.

      Sitten on mahdollista että Jumala tahtoo nimittää jonkun maailman johtajan uudeksi Keisari Neroksi, joka sytytti Rooman palamaan. Palo kesti 8 päivää. Ja siitä alkoi Kristittyjen vainot.

      Väitetään Neron soittaneen lyyraa ja laulaneen Troijan tuhosta.

      Muitakin suuria tulipaloja on ollut.

      Lontoo 1666 oli yksi niistä.

      Profeetta Hesekiel puhuu kun tulee uusi Kuningas ja uusi paimen iljettävät epäjumalat tuhotaan. Sellainen voisi merkitä Hollywoodin loppua.

      Islam videoissa väitetään juuri ennen palon syttymistä pilkatun Jumalaa eräässä gaalassa.

    • Anonyymi

      Ilmestys 11 kertoo kahdesta SÄKKIPUKUISESTA TODISTAJASTA.

      Jos joku aikoo heille pahaa tuhoutuu he TULEEN joka lähtee todistajien suusta. Tuo tuli nielee heidän vihollisensa.

      Onko SÄKKIPUKUISET TODISTAJAT jo maailmassa?

    • Anonyymi

      Palon sammutusta on hoidettu vain 14000 palomiehen toimesta. Miksi ei kansalliskaartia ole kutsuttu apuun. 70000 miestä saisi aikaan enemmän kuin vain 14000.

      Teknikoiden pitäisi alkaa suunnitella myös robotteja joilla paloja voisi sammuttaa maasta ja ilmasta käsin.

    • Anonyymi

      Entä miten palon jälkeen pitäisi tukea alueen asukkaita. Ja millä varoilla?

      Vaikka on olemassa vakuutusyhtiöt niin pitää perustaa koko maailmaan kaikkia tulevia katastrofeja varten torjuntakykyinen verovarojen pohjalta toimiva vakuutusjärjestelmä. Sekä kouluttaa ja varustaa vapaaehtoisia entistä enemmän.

      Katastrofeja on tulossa. Ilmastonmuutos, rannikoiden uppoaminen , kaupunkien vesipula, ilmastopakolaiset sekä tavalliset suuronnettomuudet. Ainakin sata miljoonaa ihmistä roikkuu katastrofien partaalla.

      Yleisesti rauhan aikoina ei saada aikaan mitään. Ongelmien ratkaisukyky edellyttää yhä laajenevia maailmansotia. Sota on usein halvempaa kuin rauhan tekeminen.

      1. Maailmansota 25 milj uhria
      2. Maailmansota 50 milj uhria
      3. Maailmansota 100 milj uhria
      4. Maailmansota 200 milj uhria
      5. Maailmansota 400 milj uhria
      6. Maailmansota 800 milj uhria
      Jne.

      Vain sotien kautta voidaan maailmaa uudistaa.
      Ja sotien avulla katastrofien vaikutuksen alla olevat voidaan pelastaa. Ja sotien avulla myös köyhyys kerran maailmasta kitketään pois.

      Tulta minä olen tullut tuomaan maailmaan ja kuinka toivonkaan että se jo olisi syttynyt.

      En minä ole tullut tuomaan rauhaa maan päälle vaan miekan niin että saman talon Väki on toisiaan vastaan.....

      Oon tullut tietoon että on tarkoitus katastrofien lieventämiseen satsata yhden maailmansodan verran. Ja köyhyyden poistamiseen toisen verran. Miksi rauhan aikoina ei kyetä kunnolla suuria asioita saattamaan kuntoon? Sitä lakia en vielä tunne.

      Tää on vähän kehno viesti. En yhtään tiedä kuinka katastrofin jälkeen toimitaan uhrien hyväksi. Maalailen vähän ylisuuria tarpeita ja toimenpiteitä.

      Sori, kehno viesti.......

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      351
      1477
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1206
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1075
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      837
    5. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      831
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      460
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      444
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      91
      433
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe