Petoksen seuraus on kannatuksen romahdus

Persut pettivät kansan. Lupasivat olla kyykyttämättä köyhiä ja duunareita mutta tekevät sen silti. Seurauksena kannatuksen romahtaminen.
33428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Petosjytky ei enää onnistu .

Äänestä

Kesäkuu 9. 2024. Purra: "Turpiin tuli" (7,6 %)

Huhtikuu 13. 2025. Purra:"??????"

Kuntavaalit 2021, PS 14,5 %

Aluevaalit 2022, PS 11,1 %

Äänestä
  • Kesäkuu 9. 2024. Sinimustat???

    Huhtikuu 13. 2025. Sinimustat???

    Kuntavaalit 2021, Sinimustat???

    Aluevaalit 2022, Sinimustat???

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kesäkuu 9. 2024. Sinimustat???

    Huhtikuu 13. 2025. Sinimustat???

    Kuntavaalit 2021, Sinimustat???

    Aluevaalit 2022, Sinimustat???

    RIP SML 😇

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kesäkuu 9. 2024. Sinimustat???

    Huhtikuu 13. 2025. Sinimustat???

    Kuntavaalit 2021, Sinimustat???

    Aluevaalit 2022, Sinimustat???

    Sinimustat ovat eri porukkaa, kuin persut.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Sinimustat ovat eri porukkaa, kuin persut.

    Persutunkiosta irronnut PS:n divarijoukkue.

    Äänestä

Mitä persueliitin päässä mahtoi liikkua heidän lähtiessä kokkareiden kelkkaan?

Selittyykö ratkaisu hyväuskoisella typeryydellä, hillopaalun tarpeella vai olivatko persut todellisuudessa kokoomuksen pikku apulaisia alunperinkin?

Äänestä
  • Mitä liikkui Orpon päässä, kun otti uusnatsit hallitukseen ?

    Äänestä


  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    "Mitä persueliitin päässä mahtoi liikkua heidän lähtiessä kokkareiden kelkkaan?"

    https://pbs.twimg.com/media/GSSeH7RXoAAKicf?format=jpg&name=small "Rajalaki läpi. Kippis sille"

    "Rajalaki läpi. Kippis sille"

    Otetaan Pohjanmaan kautta. (Via Parkano)

    Marinin hallitus esitti rajamenettelyä, mutta lakiesitys kaatui, koska eduskunta ei ehtinyt käsitellä sitä ennen vaaleja.

    Sen sijaan rajavartiolakia Marinin hallitus uudisti.

    Sen ansiosta nykyinen Petteri Orpon (kok) johtama oikeistohallitus on pystynyt sulkemaan kaikki itärajan rajanylityspisteet sen jälkeen, kun Venäjä alkoi tuomaan suuria ihmisjoukkoja rajalle.

    Äänestä

  • Persuthan ovat natseja, ei sille mitään voi!

    Äänestä

Valhe on persun merkki ja persu on valheen merkki.

Äänestä

ei minua ole petetty , mutta vappusatasia en äänestä

Äänestä
  • Itke nyt vielä ay mafian perään ap alias exyökkäri kun vappusatastakin päivittäin vieläkin hoet?

    Äänestä

  • Vapppusatanen, iltapäivälehtien vitsi joka upposi ja uppoaa edelleen typeryksiin.

    Äänestä

  • Kyllä vappusatanen on tullut.

    Mitähän on sinulle tapahtunut, jos kerta ilman olet jäänyt?

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Kyllä vappusatanen on tullut.

    Mitähän on sinulle tapahtunut, jos kerta ilman olet jäänyt?

    Ei ole vielä eläkeiässä tai ymmärsi väärin, että sen saa kaikki vauvasta vaariin!
    Eli persu.

    Äänestä

Kannatuksen syö hallitusvastuu persujen mm. joutuessa syypäiksi leikkauksille joiden kanssa Halla persuilla ei ole muuta tekemistä kuin toteuttaminen aiheuttajina niille ihan muut tahot.

Äänestä
  • ''...persuilla ei ole muuta tekemistä kuin..''

    PS on hallituspuolue.
    PS hyväksyy kaikki hallituksen toimet, mutisematta.

    1Äänestä

  • Persujohtaja lausui hallitusneuvottelujen päätteeksi, että hallitusohjelma on hyvä ja kelpasi eliittipersuille yksimielisesti. "Soraääniä ei kuulunut."

    Mikäli persut olisivat olleet kokoomuksen kanssa eri mieltä asioista, he olisivat avanneet suunsa hallitusneuvotteluissa. Näin ei siis tapahtunut.

    Persujen kelkka kääntyi eduskuntavaalien jälkeen, ilmeisen yksimielisesti. Hillopaalujen houkutukselle oli varmasti ihanaa antaa periksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Persujohtaja lausui hallitusneuvottelujen päätteeksi, että hallitusohjelma on hyvä ja kelpasi eliittipersuille yksimielisesti. "Soraääniä ei kuulunut."

    Mikäli persut olisivat olleet kokoomuksen kanssa eri mieltä asioista, he olisivat avanneet suunsa hallitusneuvotteluissa. Näin ei siis tapahtunut.

    Persujen kelkka kääntyi eduskuntavaalien jälkeen, ilmeisen yksimielisesti. Hillopaalujen houkutukselle oli varmasti ihanaa antaa periksi.

    Perussuomalaiset ei ajanut vaalien alla niitä muutoksia, joita hallitus nyt edistää.
    Puolue päinvastoin linjasi työntekijäjärjestö SAK:n kyselyssä muun muassa vastustavansa lakko-oikeuden rajoittamista.

    Samassa kyselyssä perussuomalaiset varoitteli yrityskohtaisen sopimisen vaaroista ja vannoi ammattiliittoihin nojaavan luottamusmiesjärjestelmän nimiin.

    Niin kääntyi takki ja kesämekko.....

    Äänestä

Petos Suomalaiset pyyhitään poliittiselta kartalta ja Kokoomuksen kansan kyykyttäjät pistetään ikuiseen oppositioon. Kadulla ei sanota heidän äänestäjille päivääkään.

Omaan pesään paskomisesta tehdään loppu nyt.

Äänestä

No mutta ovatko persujen kansanedustajat ja ministerit köyhiä ???

....

Aivan!

Äänestä

"Lupasivat olla kyykyttämättä köyhiä ja duunareita....Lupasivat olla kyykyttämättä köyhiä ja duunareita"

Eli toimivat täysin lupauksensa mukaan, kun eivät lähteneet demareiden, vasureiden eikä vihreiden kanssa hallitukseen!! Kokkomuksen ollessa hallitusvastuussa, pystyy PS jonkinverran pistämään hanttiin, mutta...

vrt. 2019-2023 hallituskaudella kansalaisten ostovoima ROMAHTI 2009 tasolle eli noin 30% lähti ostovoimasta, samaan aikaan asunto ym. lainojen korot NOUSIVAT YLI 4%... TUO PAHEMMIN KANSAA EI YKSIKÄÄN AIEMPI HALLITUS OLE KYYKYTTÄNYT!!!!!

Äänestä
  • On hellyttävää, että jaksat esittää olevasi kiitollinen perskokkareista.

    Kaltaisiasi on aika vähän. Jopa isot yritykset ovat saaneet mittansa täyteen kasvua odotellessa.

    Äänestä

  • Imbesilli toistaa tuota korkoväitettään, vaikka jokainen talouden päälle ymmärtävä tietää, ettei korkopolitiikasta päätä Suomen hallitukset vaan EKP.

    Ajattelitko vielä kuinka pitkään munata itsesi totaalisesti?

    Äänestä

Marinin hallituksen aikana Suomessa meni hyvin, vaikka oli pahimmat
ja täysin odottamattomat kriisit.

Onneksi ei ollut tämä täysin kykenemätön sinimustahallitus puikoissa silloin.

Äänestä
  • Sanoppa muuta sinimusta vassari Marinia palvova ap.

    Äänestä

Itse asiassa kyykyttävät kaikkia minusta tasapuolisesti...paitsi kokkareita eli rikkaita. Mut äänestäisin edelleen samoin. Itselle bensan hinta ja se ettei Suomea täytetä raiskareilla ja katujengeillä on tärkeää

Äänestä
  • Ja bensan hinta on nousussa sekä uusia maahanmuuttajia tulossa hallituksen toimesta. Kuinka hitaalla käyt?

    Äänestä

Hiljattain persut huusivat kilpaa, ettei ulkomaalaisia saa tulla Suomeen,
koska ne vievät työt ja naiset. Hallan koirapilli on ilmeisesti nyt käskenyt
persujen pitää päänsä kiinni, koska persuhallitus itse rahtaa aasialaisia
Suomeen.

Äänestä
  • Persumiehet tykkäävät, kun tulee aasialaisia naisia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut pettivät kansan. Lupasivat olla kyykyttämättä köyhiä ja duunareita mutta tekevät sen silti. Seurauksena kannatuksen romahtaminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu