Mitä enemmän suomalaiset maksaa

ilmastoveroja, sitä enemmän niistä menee jonkun taskuun, ei ilmastoon.
8278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Missä Suomessa valmistetaan aseita?
Sakon pääkonttori ja tehdas sijaitsevat Riihimäellä. Tuotannollisia toimipisteitä on lisäksi Hausjärvellä (patruunoiden valmistus) ja Muuramessa (laukaisukoneistojen valmistus). Sako on Euroopan suurin kiväärinvalmistaja.'' sotahullu kansa

Äänestä
  • Italialainen firma tuo Sako, tervehenkinen kansa sekin tässä asiassa.

    Äänestä

Mihin katoavat ilmastoverot.

Äänestä
  • Jonkin mafian salaisille tilille ne katoavat.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jonkin mafian salaisille tilille ne katoavat.

    Jenkitkö ne kerää.

    Äänestä

Juuri näin on asia. Omaan jalkaan ampuminen on Euroopan kansallislaji.

Äänestä

Mitä enemmän suomalaiset maksaa kehitysapua, sitä komeammat gepardihatut on kyläpäälliköillä.

Suomalainen tykkää kun saa maksaa.

Äänestä
  • Sitä enemmän sikiävät. Ompa sitten enemmän eurooppaan tulijoita.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ilmastoveroja, sitä enemmän niistä menee jonkun taskuun, ei ilmastoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu