Nyt se sitten on, klo 16.30 se viisurileikkaus. Mä luulin, et mua ei juurikaan jännittäis, mut äsken alko ihan sairaasti paikat hakkaamaan ja hikeä pukkaa pintaan. Et mitä se sit on vajaan parin tunnin päästä, iiikkkkk!!!
Olisko jollakin viel nopeesti ehdottaa jotain hyviä rentoutumistekniikoita? Kauhee olo.... Mul ei oo ikinä tehty mitää hampaisii, ei porattu, puudutettu paikattu tms. Ajattelin, et musaa siin kai vois kuunnella ainaki?
Help
Olisko jollakin viel nopeesti ehdottaa jotain hyviä rentoutumistekniikoita? Kauhee olo.... Mul ei oo ikinä tehty mitää hampaisii, ei porattu, puudutettu paikattu tms. Ajattelin, et musaa siin kai vois kuunnella ainaki?
Help
Vastaukset 2
Vanhimmat
Yksi viisaudenhammas,ylhäältä,ja mulla se oli aika kamalaa.Kestkin yli tunnin,mutta mulla lääkäri teki virheen.Kiskoi,vaikka se olisi pitänyt poistaa kirurgisesti.Hän myönsi sen operaation jälkeen.Muuten viisaudenhampaan poisto on kuulemma ihan PIECE OF CAKE!
Sulla meni varmaan ihan ookoo....!!!=)
Hyvin meni, kiitos kysymästä, eli aivan turhaan pelkäsin. Koko operaatio kesti n. 5 min puudutuksineen kaikkineen. Oikeelta alhaalta leikattiin ja oik. ylhäältä vedettiin. Puudutuksen teho lakkasi vasta n. tunti sitten, ja kipu oli kova muutei sietämätön, mut nyt kahden buranan jälkeen en tunne ollenkaan kipua. Jätskiä oon syöny ja juonu mehuu.
Ja niin tosiaan, toimenpide ei sattunut yhtään. Ekaa kertaa puudutuspiikin saaneena voin todeta senkin olevan ihan siedettävää.
Muillekin siis tsemppiä viisuripoistoihin! =)