E pillereiden lopetus ja muut ehkäsykeinot

Anonyymi-ap

Moikkaaa! Oon ehkä lopettamassa epillereitä ja alottamassa uuden ehkäisyn, torstaina lääkäri. Oon testannut kolmea eri pilleri valmistetta alle vuoden sisään ja mikään ei tunnu toimivan.. Milloin mitäkin ongelmia ja jokasen mukana järkyttävät mieliala ongelmat, jotka heijastuneet tosi pahasti poikaystävän mieleen ja meiän suhteeseen niin ei auta muu. Mut asia oli se, et mitä teille on tapahtunu ku lopettaa pillerit vai onko tapahtunu mitään? Tiiän et on tosi yksilöllistä mut haluun tietää kokemuksia! Mmua pelottaa tosi paljo meinaa lopettaa.. Ja pelottaa ottaa uuskin ehkäsy esim. Minipillerit tai kapseli, koska pelkään, mitä ne sit tekee.. Kertokaa niistäki kokemuksia ja jos ootte vaihtanu e pillereistä johonki muuhun ehkäsyyn, miten se on menny? Kiitos valmiiks niille, ketkä kertoo kokemuksiaan🙏🏼

3

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellainen tapahtui, että olin huojentunut, kun sain lopettaa pillerit. Seuraavat menkat tuli puolen vuoden päästä lopettamisesta. Tosiaan, viisi eri pillerimerkkiä kokeilin ja välissä laastari. Kaikista tuli enemmän tai vähemmän haittavaikutuksia ja viimeisimmistä pesäke maksaan. Lääkäri kehotti lopettamaan hormonaalisen ehkäisyn, ettei se kehity syöväksi. Jos jatkaisin hormonaalista, pesäke voisi tulla takaisin.

      • Anonyymi

        No etä kiinnostaa ikämiehen ehkäisypillerit!?


    • Anonyymi

      Mihin ratkaisuun päädyit?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      285
      3558
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      23
      1975
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1616
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1461
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      85
      1167
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1149
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1054
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      972
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      210
      821
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      757
    Aihe