Trump on äijä

Trump sanoi puheessaan, että tästä päivästä lähtien Amerikka on aina ensin., siis Amerikka on aina ensin.
Olisiko Suomella aika ottaa oppia isänmaallisuudesta. Meillä on kaikki muu ensin ja sitten vasta oma kärsivä kansa.
Trumppi aloittaa mamujen karkoittamisen maasta huomenna Chigagosta.
Suomen pitäisi ruveta samoin kieltämään asiaton maahanmuutto.
10144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eihän se käy. Vanhusten hoidoista ja lääkekorvauksista on otettava että saadaan paperittomille maahanmuuttajille yksiöt ja iPhonet.

Äänestä

Eihän tämä kansa mitään tuollaista - sehän olisi punikkien mielestä natsismia.

Äänestä

Trumpin Amerikka aina ensin valehtelussa, valeuutisissa, pahanteossa ja demokratian polkemisessa. Amerikasta tulee samanlainen hieno valtio kuin Venäjä.

Äänestä

Jos joku puolue vaikuttaa sen että kaivoslaki saadaan sellaiseksi että se häätää kaikki ulkomaiset ryöstäjät luonnonvarojemme kimpusta pois ja sallii vain suomalaisten firmojen hyödyntää valtavia luonnonvarojamme oman kansan hyväksi, lupaan äänestää sitä puoluetta yhden kerran. Näin kansamme pääsisi rahahuolista eroon. Se on näin helppoa.

Äänestä
  • Niin että tämä myös toteutuu.

    Äänestä

Nyt sää lippisjonnet ja muut aivottomat pistää Trumpin kuvan vessan seinälle
Halla-ahon ja Purran kaveriksi näppihekumaa varten.

Äänestä

Kansakuntia johtaa nykyään kovaa-äänisimmät idiootit. Historia sitten aikoinaan kertoo miksi

Äänestä

Tulleeko superdiili kamujen kesken ? . Putin saa balttian Ukrainan Suomen . Trump.saa grönl inuiitit.ja Panaman inkkarit ja kiina saa Taiwanin ja jotain muuta .

Äänestä

Venäjä kitkuttelee jälkijunassa, maa kärsii paskasen lopun. Oikein örkeille.

Äänestä

Forrest Gamp,n mukaan tyhmyys tyhmentää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Trump sanoi puheessaan, että tästä päivästä lähtien Amerikka on aina ensin., siis Amerikka on aina ensin.
Olisiko Suomella aika ottaa oppia isänmaallisuudesta. Meillä on kaikki muu ensin ja sitten vasta oma kärsivä kansa.
Trumppi aloittaa mamujen karkoittamisen maasta huomenna Chigagosta.
Suomen pitäisi ruveta samoin kieltämään asiaton maahanmuutto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu