Ylelle lahjoitetaan henkilökunnan ökyelämistä varten yli 50 miljoonaa JOKA kuukausi.
Verovarat eivät riitä joka asiaan, joten sen vuoksi esim. Satakunnan hyvinvointialue tavoittelee vuoteen 2026 mennessä 92 miljoonan euron leikkauksia, saman verran kuin Ylelle lahjoitetaan ökyilyyn vajaasa khdessa kuukaudessa.
Satakunnassa on nyt 28 terveysasemaa, joissa kaikissa ei ole lääkäriä päivittäin. Tavoitteena on, että laajan palvelun sote-keskuksia olisi jatkossa enää kuusi. Lisäksi henkilöstöä irtisanotaan.
Onko Ylen henkilökunnan ökyily sairaita tärkeämpää?
Verovarat eivät riitä joka asiaan, joten sen vuoksi esim. Satakunnan hyvinvointialue tavoittelee vuoteen 2026 mennessä 92 miljoonan euron leikkauksia, saman verran kuin Ylelle lahjoitetaan ökyilyyn vajaasa khdessa kuukaudessa.
Satakunnassa on nyt 28 terveysasemaa, joissa kaikissa ei ole lääkäriä päivittäin. Tavoitteena on, että laajan palvelun sote-keskuksia olisi jatkossa enää kuusi. Lisäksi henkilöstöä irtisanotaan.
Onko Ylen henkilökunnan ökyily sairaita tärkeämpää?
Vastaukset 23
Vanhimmat
Terveydenhuollon leikkauksia ei tarvittaisi, jos leikattaisiinYleltä.
Yleläiset kuihduttavat kansalaiset sairauksiinsa, jotta saavat jatkaa loisimistaan.
Uudet sarjat saadaan pian levitykseen, maailmalle.💵
Järjetöntä kipata rahaa Ylelle, kun tarvetta olisi tärkeisiin kohteisiin.
Ylen lopettaminen säästää rahaa joten kannatetaan.
Yleltä voisi leikata 500 miljoonaa. Silti jäisi 100 miljoonaa uutisten tekoon. Yli 8 miljoonaa kuukaudessa. Lähes 300 000 päivässä. Sillä palkkaisi 300 työtekijää 1000 euron päiväpalkalla.
Mannerheim-rienafilmi oli ehdottoman tärkeän pakollinen.
Sen varjolla vietiin lentokoneellinen väkeä Kenian hiekkarannoille.
ylellä turhanpäiväisiä ohjelmia,
valtava määrä työntekijöitä ja
suuret määrät neliöitä joista kovat menot
telkusta yleensä tulee niin paljon turhia ohjelmia jotja kaikki tulevat uusintoina monena päivänä peräjälkeen , jopa samaan aikaan eri kanavilla.
suurin osa törkeää , huonoa makua omaavaa ja härskiä kielenkäyttöä,
puolipukeisia, irstaita, tatuoituja, töröhuulisia, tatuoituja, lävistyksiä ,nylkyttäviä ällötyksiä sisältäviä ohjelmia
miksi sellaisia näytetään?? Ihmiset örveltää juovuksissa ja nolaa itsensä
ohjelmissa samoja naamoja eli elätetään kalliisti " taiteilijoita" jotka hamuavat julkkiksiksi
itse en edes katsoa koskaan salkkareita, temppareita, farmi, paratiisi, ym typeriä ohjelmia,riittää kun näkee mainoksen jo alkaa oksettaa
Ylen henkilökunta on ammattitaidotonta roskaväkeä.
Media tuhosi soten.
Demarit ja vasurit tuhosivat terveydenhuollon.
Leikattavaa löytyy.
Tuollaista avausta ei voi kukaan muu tehdä kuin kouluja käymätön ja kelkasta pudonnut Persu.
Hoida sukupuolitautisi, ettei kirvele.
Miten kukaan ihminen voi olla noin tyhmä kuin tämän ketjun Persut?
Onko Orpon hallitus käynnistänyt jo listaamattomien yhtiöiden osinkovero uudistuksen? jos ei ole niin miksi ei ole?
Ylen pakkovero on puolitettava ja Wokepellet on heitettävä pihalle määkymään.
Ylen teettämän tutkimuksen mukaan 97% suomalaisista on sitä mieltä että Yle on suomen kansan ääni ja tarvitsee enemmän rahoitusta.
Viron yleisradio toimii viidesosarahoituksella.
Mutta todellista säästöä tulisi vasta leikkaamalla 550 miljoonaa vuodessa.
Ylen henkilökunnan etuudet ovat samaa luokkaa kuin kansanedustajien.
Luksusluokan työterveyshuolto, hammashoito, vapaa-ajan ja lomanviettopaikat jne.
Näillä maksetaan nöyryys ja tottelevaisuus noudattaa mediapoolin ohjeita.
600 MILJOONAA VUODESSA KANKKULAN KAIVOON.
Pirkanmaan hyvinvointialueen vuosibudjetti vuonna 2025 on noin 2,9 miljardia euroa, josta valtion osuus on 2,5 miljardia euroa.
Miksi hyökkäät vapaan maan parlamentaarisesti ylläpidettyä tiedotusta vastaan??
Mikä on vaihtoehto? Minusta hienompaa olisi vastustaa disinformaatiota ja malinformaatiota.
Ei siis sitä, että esitellään erilaisten ihmisten mielipiteitä.Kun se nöyttää olevan se pointti. Pitäis kai olla elovenatyttö ja suo, kuokka ja jussi? Ja molemmat persuja.
Jos ei ole omaa, kohta on ja nytkin on rinnalla vieraiden valtioiden, yritysten ja muiden aatteellisten organisaatioiden levittämää tietoa, valhetta ja huijausta ihan riittävästi!!