Ruokalista puttu.

Anonyymi-ap

Ruokalistan ja viestinnän parantaminen

Hei Kreivinkoti keittiö.

Olemme havainneet, että keittiöstä saamissamme ruokalistoissa on toistuvia ongelmia. Usein tarjottu lista ei vastaa todellisuudessa tarjoiltuja ruokia, ja joskus ruokalista on puuttunut kokonaan. Tämä aiheuttaa meille hämmennystä ja vaikeuksia suunnitella ja seurata aterioita.

Ymmärrämme, että ruokalistojen pitäminen ajan tasalla voi olla haastavaa, mutta toivomme, että löydetään kaikille sopiva ratkaisu.

Tässä on joitain ehdotuksia, jotka mielestämme voivat auttaa:

1. Päivitetty ruokalista lähetetään säännöllisesti, esimerkiksi viikoittain.

2. Ruokalista on saatavilla digitaalisesti sähköpostin tai sovelluksen kautta, mikä helpottaa tarvittaessa vaihtamista.

3. Että jos valikossa tehdään muutoksia, muutoksista ilmoitetaan etukäteen selkeästi.

Olisimme kiitollisia, jos voisit tarkistaa tämän ja ottaa meihin yhteyttä ja kertoa, kuinka voimme parantaa yhteistyötä asian suhteen. Haluamme tarvittaessa auttaa ja osallistua ratkaisuun.

Kiitos, että käytit aikaa palautteemme kuuntelemiseen. Odotamme kuulevamme sinusta!

Vilpittömästi,

Hänen THOMAS Issakainen
Kreivinkoti

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keittiö on sittä mielttä että me ollan kuningas meidän ei tarvitse noudattaa tai välittää mistään sännöistä ongelma on jatkunut kauan sittä kun keittiö vaihtui hoitajat ei uskalla tehdä kirjallista valitusta pelkäävät että saavat potkut.

    • Anonyymi

      Lähi omaiset ihmettelevät kun nidden vanhemmat jääteetän heitelle ja kuolevat nälkään kun he eivät valitettavasti pysty aina olla muukana nidden vanhempien ruokaliussa.

    • Anonyymi

      Älä anna tämän kulkeututa ohitsesi:

      Jeesus otti kantaakseen sinulle kuuluvan rangaistuksen. Se tarkoittaa, että Hän kuoli sijaisuhrina Golgatan ristillä suurten kärsimysten keskellä. Ristillä on ansaittu vapautus synnistä. Rakkaus oli se, joka toi Kristuksen Taivaasta – joka sai Hänet astumaan valtaistuimelta ja kärsimään ristillä meidän edestämme.
      ”Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.” Joh. 3:16

      Hän tahtoo armahtaa sinut.

      ”Ja hän sanoi heille: ”Niin on kirjoitettu, että Kristus oli kärsivä ja kolmantena päivänä nouseva kuolleista, ja että parannusta syntien anteeksisaamiseksi on saarnattava hänen nimessänsä kaikille kansoille, alkaen Jerusalemista.” Luukas 24:46-47

      ”Jos siis Poika tekee teidät vapaiksi, niin te tulette todellisesti vapaiksi.” Joh. 8:36

      Jeesus sovitti syntimme sijaisuhrillaan. Synnin valta on nyt kukistettu.

      Jeesuksen ylösnousemus kalliohaudasta avasi tien pelastukseen kaikille, jotka ottavat Hänet vastaan. Sinäkin saat aloittaa uuden elämän Jeesuksen kanssa. Saat tulla uskoon ja sitten kasteelle! ”Joka uskoo ja kastetaan, se pelastuu; mutta joka ei usko, se tuomitaan kadotukseen.” Markus 16:16
      Saat pyytää Jeesukselta syntisi anteeksi. ”Anokaa, niin teille annetaan; etsikää, niin te löydätte; kolkuttakaa, niin teille avataan.” Matteus 7:7.
      Ota siis vastaan Jeesus ja Hänen pelastustekonsa ja anna elämäsi Hänelle! ”Kääntykää minun tyköni ja antakaa pelastaa itsenne, te maan ääret kaikki, sillä minä olen Jumala, eikä toista
      ole.” Jesaja 45:22

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2373
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      907
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      838
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      831
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      797
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      766
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      735
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      722
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      684
    Aihe