Poliisi tutkii Seinäjoella sunnuntaina aamuyöllä tapahtunutta väkivaltarikosta, jossa osallisena oli yli kymmenen henkilöä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010982048.html
Uussuomalaiset lammaspaimenet kantasuomalaisen kimpussa kuulemma.
Yli 10 hengen vakava väkivaltarikos Seinäjoella
13
632
Vastaukset
- Anonyymi
Itä-Häme lehtikin ehti jo uutisoida asiasta mutta Ilkka ei tiedä vielä mitään.
- Anonyymi
Taas tämä "kuulemma". Mieluummin ihan oikeita faktoja.
- Anonyymi
Mamu syytöksillä kantasuomalaiset koettavat kääntää huomioita pois itsestään, omista tekimisistään, mokista. Ja aina mä vaan läpällä.
- Anonyymi
Paikallisia nisti-nilkkejä. Ihan näyttää kanta-asukkeja olevan. Lukekaa Murhainfosta nimet, niin ei tarvitte arvuutella.
- Anonyymi
Mitä.on tapahtunut?
- Anonyymi
Kantasuomalaisia lammaspaimenia kaikki. 2005 ja 2006 syntyneitä nistejä siis jo tuon ikäisinä nollatauluja. Taas kolme nilkkiä påseen joksikin aikaa pois ihmisten silmistä.
- Anonyymi
Tutkittua tietoa.
Aggressiivisuus 15-vuotiaana oli merkitsevästi kytköksissä pienenä nähtyyn väkivaltaan. Tyypillistä oli toisen lyöminen tai hakkaaminen muuten vain tai ryöstötarkoituksessa. Samoin uhkaukset, jengitappelut ja aseiden käyttö.
Ehkä yllättävää oli, että kytkös ei juuri näkynyt tytöillä, vaikka hekin olivat lapsuudessa nähneet ruutuväkivaltaa lähes yhtä usein kuin pojat.
Maas.tulevaisuus - Anonyymi
Iso määrä nuoria miehiä tietää agressioita, päähteiden käyttöä, syrjäytymistä, väkivaltaa, rikollisuutta. He agitoivat toisiaan: porukassa tyhmyys tiivistyy. Etenkin, kun klopit eivät enää opiskele. Siksi, että lukeminen on tyttömäistä.
- Anonyymi
Olikos tämä jo käräjillä?
- Anonyymi
Eikös siitä just viikolla ollut Ilkassa.
- Anonyymi
Aloittajalla on elämämhallinnan haasteita
- Anonyymi
Kuokka vieraita kutsunut kyläilemään nuori miäs.
- Anonyymi
Onko tästä jo langetettu tuomiot?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p867119Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576188Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583543Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293279Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1911771Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171498Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181226- 601223
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11130Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11107