Veitsihyökkäys saksassa
Anonyymi-ap
33301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Tämä ei lopu koskaan ellei sitä lopeteta.
Haloo Poliitikot !
hyökkääjä on paikallinen sosiaalidemokraatti
Afgaanidemari oli joka on irtautunut vihreistä aiemmin.
Saksassa kaksi kuollut puukotuksessa, useita loukkaantunut vakavasti
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/saksassa-ainakin-kaksi-kuollut-puukotuksessa-useita-loukkaantunut-vakavasti/9086886
Suomessa puukotellaan joka viikonloppu, mutta sitä ei uutisoida saksassa. Miksikö? Koska tekijä on kantis. Jos olisi ulkomaalainen niin siitä revittäisiin otsikoita ympäri eurooppaa. Kaksinaamaista ja oksettavaa kantiskäytöstä.
No miksi niitä puukottajia pitää tuoda ulkomailta lisää jos kerran kantikset puukottelee noin paljon???
Suomessa ei ole ollut kuin yksi terroristisessa tarkoituksessa tehty puukotus ja sen teki ulkomaalainen.
Vain yksi ulkomaalainen ja ulkomaalaisia on satoja tuhansia. Pitää muistaa että ulkomaalaisista miehistä 99.9999999% on kunnollisia ja sosiaalisia kunnon miehiä.
Kantiksella on eri syy. Toinen syy on vaarallisempi kuin toinen. Vai oliko k.o. muslimin votkapullo viety? Vai veetuttiko länsimaisuus?
Jos ei hyväksy ja sopeudu täkäläiseen menoon, ei ole mikään kunnon mies, Vaikka omilleen voi olla sosiaalinen, näitä on paljon. Liikaa.
Niin, mitä nyt lukemattomat naismurhat missä suomalainen nainen on ottanut poikkikseksi tai aviomieheksi muslimin ja eron hetkellä muija on pistetty kylmäksi, usein jotain islamisti sontaa mukaillen. Sitten oma lukunsa on kaikki nämä tänne rantautuneet ulkkis-jengit ja roadmanit joiden hupina on ryöstää ja jahdata suomalaisia nuoria, tehdä kantisnuorten pahoinpitelyistä ja nöyryyttämisistä videoita someen joita sitten jaellaan muiden anti-eurooppalaisten kanssa. Näissä on AINA mukana anti-eurooppalaiset, anti-suomalaiset huutelut ja nimittelyt.
Kannattaa tietää enemmän mutuilun sijaan. Täytyy olla totaalinen tynnyrissä eläjä jos ei muka tajua nykypäivän menoa.
Rytsäntrolli taas syyttämässä suomalaisia. Te ette vain pysty jättämään meitä rauhaan eh?
Saksassa tehdään tilastojen mukaan 38 veitsihyökkäystä joka päivä.Paljon jää tapauksia kertomatta
Saksassa asuu noin 85 Miljoonaa ihmistä, että aina sattuu ja tapahtuu!
Suomessa on noin 5.5 Miljoonaa ihmistä ja täälläkin aina sattuu ja tapahtuu!
Ja enemmän tapahtuu kun muualta tulee tänne ihmisiä.Rikostilastot sen todistaa esim raiskaukset ovat 18 kertaiset S:llä alkavasta maasta tulevien kohdalla verrattuna kantaväestöön.En laita maan nimeä kun tässä maassa joutuu käräjille kun kertoo asioita jotka ovat totta ja silti muka vihapuhetta.Ollaan kuin neuvostoliitossa jossa oli myöskin sananvapaus,mutta jos kritisoi systeemiä niin joutui vankilaan
Eikös se yksi somppu whatever ollut juuri möyhkäämässä siinä palkintotilaisuudessa siitä kuinka juuri SUOMALAISET ovat rässistejä? Viddu on näillä pokkaa kun itse ovat itse hellvetti viidakon uumenista.
Pirullisen kovat tuomiot ja ikuinen porttikielto koko EUnalueelle auttaa jonkun verran . Kaikki muu on hupakkojen hunsvotismia, ja heille myös lopputilit ja isot sakot paskan puhumisesta ja s uvakismin paskataudin levittämisestä.
Espoolaismies. Tuntomerkki valkoiset lenkkarit ja talvitakki.
Puukkoisku Saksassa: Toinen kuolleista on lapsi
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/518dfbb1-be5a-483c-bc63-966b78cf0e3b
Missä matu, siellä ongelma.
Puukkohippasilla ompi kiva olla!
Monikulttuurisuus on rikkaus, ei mulla muuta.
Että sellaista.
Miten aina mainitaan jutussa, että "Iskun motiivi ei ole vielä tiedossa".
Kun asia ilmaistaan näin, niin silloin lukijalle Iskun motiivi ON JO tiedossa,
kunnes toisin todistetaan. Allahu* ja silleen
ja tekijän nimen alku on yleenä Moh* tai Muh*
Poliisi ja asiantuntijat ovat aina ihmeissään eivätkä tiedä mitä tapahtui vaikka kansa kyllä tietää mitä tapahtuu ja tulee tapahtumaan uudelleen.
YLEnkin piti lopuksi julkaista tämän,
mitä valistuneemmat olivat hakeneet ja löytäneet jo ulkomaisista lähteistä
Eilen afganistanilaisen turvapaikan-hakijan uskotaan puukottaneen kaksi
ihmistä kuoliaaksi Baijerissa. Toinen kuolleista oli 2-vuotias lapsi.
2 Vuotias LAPSI ! MITÄ VIT...
Turvapaikan hakija tuo turvattomuutta - näinkös se nyt menee.
Onneksi se kauhein asia, että kirjoitetaan ikävää vihaista puhetta somessa-
ei ole enää esteenä jos uutisista halutaan syvempää tietoa.
On aloitettava sota islamia vastaan, ei ole muuta vaihtoehtoa.
Tarvittaisiin Trump laittamaan kuria näille tekijöille oli ne keitä tahansa
Varsinkaan tulijoilla
Eikös siellä ole näitä puukotuksia jotain 20 joka päivä?
A.Stubb : 'maahanmuutto on rikkaus,ei mulla muuta'