Hyväksytkö Jeesuksen edessä homostelut?

Anonyymi-ap

Kuten Suomen eduskunta hyväksyy.

Itse en hyväksy sitä Jeesuksen edessä ja julkilausun sen teillekin. Homostelu on syntiä, siksi en sitä hyväksy.

19

222

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helluntailiikkeen perustajat Parhami ja Olseni opetti ja näytti esimerkillään, että se on ihan hyväksyttävä tapa toimia.

      • Anonyymi

        Höpö höpö, taas toi rikkinäinen levy käynnistyi.


      • Anonyymi

        Pakkovauvakastetun seurakunnassa vihitään nykyisin homoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pakkovauvakastetun seurakunnassa vihitään nykyisin homoja.

        Parhami ja Olseni ei vihkinyt ketään. Ne meni suoraan asiaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Parhami ja Olseni ei vihkinyt ketään. Ne meni suoraan asiaan.

        Lahkojen suojissa toi sitä uskoaan osoittaa monella eri tavalla.


    • Anonyymi

      Ei se tietenkään ollut hyvä juttu että amerikassa on ollut homoja, mutta minkä sille voi, eikä ne mainitsemalla parane.

      Aivan samoin kuin ei Israel lopettanut sotarikoksia vaikka ne miten synniksi sanottiin ja synti tuotiin esille.

      Vasta Trumpin mahtikäsky ne lopetti.

    • Anonyymi

      Mikä homojen elämässä on muka syntiä? Homoparit käyvät työssä , maksavat veroa, ostavat talon kodikseen ja hoitavat lapsensa hienosti että saavat kiitosta koulusta miten hyvin kasvatettuja lapsensa ovat. Siis he elävät ihan kuten me muutkin .siis en ymmärrä miksi sinä et hyväksy heidän elämäänsä Eivät ole itse päättäneet millä suuntauksella ovat syntyneet , vaan perintötekijät ovat sen päättäneet. Sinä vaan et hyväksy, kukaan ei ole vaatinutkaan sinun hyväksymisiäsi mitenkään. Mutta minä en tuomitse ketään ihmistä ja sitä jos kaksi ihmistä pitävät toisistaan ja haluavat olla yhdessä ja perustaa perhee, sillä he ovat aikuisia ihmisiä ja päättävät ihan itse ketä rakastavat .
      Niin että en näe mitään syytä siihen että heitä jotenkin pitäisi vastustaa, ihan kivoja ihmisiä ja työkavereita. Tunnen monta homoparia eikä koskaan ole tuntunut että he olisivat uhka minulle kun olen hetero . Mutta sinä raukka koet heidät jotenkin uhkana sinulle, siis miksi ?

      • Anonyymi

        Eli kommenttisi Jeesukselle on että hyväksyt homostelun ekä pidä sitä syntinäkään? Niinkö?

        Jumala sanoo sen synniksi Raamatussa.

        Minä en hyväksy esiaviollista seksiä heteroille, koska se on syntiä. Olen naimaton mies ja viimeisestä huorinteostani naisen kanssa on yli 14v. Olen tehnyt asian suhteen paranuksen. Oletko ihan sekaisin? Kirjoituksesi on kuin hoitopaikassa olevan kirjoitusta, todella syntihyväksyvää. Häpeä jos osaat! Tuskin edes osaat hävetä sen verran paatuneelle vaikutat.


        Hyi olkoon! Hyi Helvetin henkäys!

        AP.


    • Anonyymi

      Sairaitahan ne on. Aivot on vinksahtaneet pahemman kerran. Ukolla on aikojen aivot ja toisinpäin.

      • Anonyymi

        Ei kai sitä muutoin uskovaiseksi ryhtyisikään.


    • Anonyymi

      En ikinä!

    • Anonyymi

      Mietippäs sanojasi. Raamatun mukaan Jeesus oli ilmiselvä homo. Siellä se odottelee sateenkaarimekossaan opetuslasten kanssa kiihkeästi syleillen.

    • Anonyymi

      Mikä ihmeen homostelu? Se kuulostaa leikittelyltä, homous on vakavaa hommaa!

      • Anonyymi

        Ainakin amerikassa punaisten lyhtyjen kadulla on ollut tosi kyseessä.

        Niin tosi että hekuma elää monilla vieläkin mielessä., eikä synti tulee mieleenkään että se olisi.


    • Anonyymi

      Homous on Jumalalle kauhistus!

      • Anonyymi

        Myös homotus amerikan homoista.


    • No ei , Kun ei Jeesuskaan ja Hänen henki ei hyväksynyt vaan kirjoitti Roomalaiskirjessä mitä mieltä Hän on miesten keskenään tai naisten makamista keskenään yhdessä.. Syntiset perverssit ja haureus ei Jeesus hyväksynyt , Ei Seta eikä pridekirkkot , eikä homoseurakunnat Tiaisen ja Koiviston tyylin ja homolesbopispat ja homopiispat maailmassa.. Ei ei....

    • Anonyymi

      Älkää tuomitko

    • Anonyymi

      Tuskin Jeesus miesten välisestä rakastelusta säikähtää. Eikä siinä ole minun mielipiteilläni merkitystä. Olen itse umpihetero, mutta minulla on monia homokavereita.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1334
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1231
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1205
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      83
      843
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      582
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe