Rintojen suurennus rintaimpalnteilla, suosituksia plastiikkakirurgeista?

Anonyymi-ap

Moi! Haluaisin saada suosituksia hyvistä/parhaista plastiikkakirurgeista ensisijaisesti Suomessa, mutta voi sanoa myös Virosta tms. Onko tiettyä hyvää firmaa ja kirurgia. Toimenpiteenä Rintojen suureennus rintaimpalnteilla eli tästä kokemuksia että kirurgi oli hyvä ja leikkaus meni hyvin sekä lopputulos.

2

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuossa ei ole mitään järkeä. Ei ainakaan miesten takia kannata leikellä itseään. Jos rintasi on pienet, niin kannattaa päinvastoin jopa korostaa sitä. Lukemattomat miehet pitävät enemmän pienirintaisista naisista. Minä yhtenä heistä. Loppujen lopuksi rintojen koolla ei ole mitään merkitystä, kunhan ne ovat luonnolliset.

    • Anonyymi

      Kehotan käymään useammissa ilmaisissa konsultaatioissa. Karsi ne jotka tyrkyttävät leikkausta. Valitse plastiikkakirurgi joka kuuluu ISAPiin, eli alan kattojärjestöön. Muista että julkisella plastiikkakirurgiset toimenpiteet ovat monesti muuta kuin kauneuskirurgiaa, joten julkisen puolen kokemuksella hehkuttaminen voi olla tahallista erehdyttämistä. Vältä niitä jotka haukkuvat muita kirurgeja. Ota selvää, kuka korvaa jos tulee ongelmia. Jos kertovat että kirurgi korjaa ilmaiseksi omat virheensä, ota selvää joutuisitko maksamaan anestesia- tai lääkekulut, koska ne voivat kustantaa 1500-3500 euroa. Tarkista onko firmalla potilasvahinkovakuutus. Tarkista onko firma Suomen tai Viron rekistereissä aktiivisesti toimivana yrityksenä. Jos tällä palstalla kehuu tiettyjä yrityksiä tai kirurgeja ,kilpailevat yritykset aloittavat lokakampanjan, eikä heidän väitteissään välttämättä ole lainkaan perää. Alalla on monia täysin rikollisesti toimivia yrittäjiä, joten joudut itse selvittämään kuka puhuu totta, kuka ei.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4716
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1204
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe