https://www.iltalehti.fi/elintavat/a/b9b98110-fede-49b8-967d-89d80cd378bc
"Lääkärin hurja väite: ”Trump voisi elää 200-vuotiaaksi” – Näin presidentti syö
Yhdysvaltain presidentin ruokavalio on yksi erikoisimmista.
- Aamiaisen väliin jättäminen. Jos hän syö sen, aamiainen on pekonia ja kananmunia.
- Lounas on jälleen valinnainen, mutta syödessään lihaa sisältävät voileivät ovat etusijalla.
- Illallinen McDonald'sissa, joka koostuu kahdesta Big Macista, kahdesta Filet-O-Fish kalahampurilaisesta ja pienestä suklaapirtelöstä.
- 12 tölkkiä sokeritonta Diet Coke virvoitusjuomaa päivässä.
- Ei kahvia tai teetä.
Trumpin McDonald's-illallisen on laskettu sisältävän 2 430 kaloria.
Trumpin ruokavaliosta puuttuu myös marjat ja keskeisenä tuotteena vihreät vihannekset.
Lääkärin mukaan Trumpilla on ”uskomattomat geenit” ja terveellisimpien elintapojen avulla Trump voisi Jacksonin mukaan elää 200-vuotiaaksi."
Ei ole kovin terveelline ruokavalio usan presidentillä.
Nuo Diet Coke virvoitusjuomat sisältää keinomakeutus aineita, eikä ole kyllä
mitään terveellistä ja vielä 12 tölkkiä!
Meikäläiselle YKSI tölkki olisi maksimi päivässä.
Kyllä Trumpin pitäisi syödä kunnon aamiainen kaurapuuroa lautasellinen ja päälle puolukkasurvosta ja muita tuoreita pakastemarjoja.
Trumpin ruokavalio
10
413
Vastaukset
- Anonyymi
Alkuperäinen turumppi kuoli jo 80 luvulla...
Olen itsekin ihmetellyt miten Trump voi olla hengissä, kun on varmaan syönyt jo vuosikausia hampurilaisravintoloiden tuotteita ja juonut kokista monta tölkkiä/pulloa päivässä. Ei ihme, jos olis maha sekaisin noilla ruokailutavoilla tai ylipainoakin.
Ihmiset voivat elää todistetusti hyvin erilaisilla ruokavaliolla. Warren Buffet on 94 vuotta ja väittää syövänsä kuten melkein kuka tahansa 6-vuotias haluaisi syödä: hampurilaisia, limua ja jäätelöä.
scrg kirjoitti:
Ihmiset voivat elää todistetusti hyvin erilaisilla ruokavaliolla. Warren Buffet on 94 vuotta ja väittää syövänsä kuten melkein kuka tahansa 6-vuotias haluaisi syödä: hampurilaisia, limua ja jäätelöä.
Kyllähän voi pysyä hengissä vaikka minkälaisilla tavoilla ja ihan hyvässä kunnossa, mutta se ei kai ole kovin yleistä.
Vahvasti epäilen, että tuolla ruokavaliolla sillä on sisäelimet ja veriarvot täysin finaalissa. Vanhan miehen pumppu ei kestä kovin pitkään tuollaista ruokavaliota. Huomattava ylipaino väsyttää ja on teveysriski. Tuollainen elämäntyyli edistää myös 2 tyypin diabeteksen puhkeamista. Luultavasti hänellä on myös jotain maksa- ja munuaisvaivaa. Näkee selvästi kasvoista ja olemuksesta.
Sairashan se on, mutta sen terveysongelmsta ei saa hiiskua maailmalle sanaakaan. Hys!Trumpin uskollisimpia kannattajia ei kiinnosta hänen terveyshuolensa ja ruokavalionsa, koska heillä itselläänkin voi olla samanlaisia vaivoja ja on käytyä Mäkkärissä ja Burger Kingissä syömässä. Jos Trump sanoo, että hänellä on kaikki hienosti, niin kannattajat uskovat sen.
Kyllä trumppi tarttis pistää kalanmaksaöljykuurille
- Anonyymi
Kekkonen oli myös terveempi kuin muut.
Trump on tulevaisuudessa presidenttinä vielä vanhempana kuin Kekkonen oli aikoinaan... - Anonyymi
En itsekään tykkää porkkanasta tai punajuuresta. Syön joskus epäterveellisesti ja itselleen pitää muistaa olla armollinen
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1906620Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6934033SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1913408Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3823072Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti262999"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1632105Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091989Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re391677SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?811657Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii5171598