Ei kai natsi-Lindman osaa hiihtää?

Korkeintaan toisten perässä.
Eikös tuo ollut koulussakin melkoinen kiusankappale, josta nämä natsi-videotkin vihjaavat. Vai vielä pääministeriksi? Jakamaan konkurssipesä?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a5a242f3-c644-4e9c-9494-375fcd91279d
30239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Tässähän olisi selvä kunnian ja maineen loukkaminen .
Toivottavasti Lindman huomaa tämän.
kannattaisi aloittajan vähän käyttää järkeä jos sitä on.

Äänestä
  • Antti onkin niin herkkähipiäinen, että voisi hyvin tehdäkin tuon.

    Kai olet tasapuolisuuden nimissä myös puuttunut täällä niihin persuihin kohdistuneisiin solvauksiin? Vai onko se #eriasia 🤷‍♂️?

    Äänestä

Liian lyhyet porkatkin on porstuasta löytyneet.

Äänestä
  • Ettei vaan ollut Purra leikannut Antin sauvoja.

    Äänestä

Natsi antistako pm, ei voi Suomi niin alas vaipua, huonot muistot edellisestä

Äänestä
  • Persut kiukkuisiii ku Antti ei liity aitonatseihin !

    Äänestä

  • Videossa Antin käsi heiluu, natsitervehdystä tulee kuin liukuhihnalta. Ei jatkoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Videossa Antin käsi heiluu, natsitervehdystä tulee kuin liukuhihnalta. Ei jatkoon.

    Videossa? Olet erehtynyt henkilössä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Persut kiukkuisiii ku Antti ei liity aitonatseihin !

    Kuten Kiuru?

    https://x.com/AsijanTuntia/status/1375097639746830337

    Äänestä

Antaa hyvän kuvan minkälainen hahmo on kyseessä, laatii jo hallitusohjelmaa vaikka vaaleihin yli kaksi vuotta. Yhteistyökyky näyttää myös aika heikolta kun jo valitsee hallituskumppaneitakin ilman vaaleja.
Kuitenkin valtiontalous on siinä kunnossa että olisi koko eduskunnan syytä puhaltaa yhteen hiileen tilanteen parantamiseksi eikä heitellä kapuloita rattaisiin.
Mutta eipä näiltä "mielipidetieteitä " opiskelleilta voi yhtään enempää odottaa vai tulisiko sanoa vähempää?

Äänestä

Iltalehden sponsoroima muka tuleva pääministerihän siinä lehdessä kuhertelee ja laklattaa Suomen valtionvelatkin saataviksi!

Lue: Petos elää ja voi hyvin , lyhyt on äänestäjien muisti jos edellistä demarien hälläväliä kautta eivät enää muista.

Iltalehden hiiholle ois pitänyt ottaa vielä Nazima Rasmyar, Tytti Tuppurainen. Krista Kiuru ja muutamia muita "kansantalouden ja turvallisuuden kauhuja".

Niin ja onko joku Mustafa Muusikin tulossa lisävahvistuksiin, jotta Suomen vero-ja velkavarat osataan suunnata oikein??

Yksinkertaisesti demarit ei ole Suomen puolesta missään kohtaa ,vaan sitten jos rippeitä jää.

Äänestä

Maalaillaan kuvaa leppoisasta hiihto miehestä,entisestä junnukiekkoilijasta,jalkapallo tuomarista, ahkerasta kesätyöläisestä betoniautoa ajamassa . Ja vaalikarja on ihastuksissaan.

Äänestä
  • Siis mitä inhottavinta punapesua ja ikäänkuin nyt aikamiehen ikään ehtinyt poikanen olisi ollut jotenkin kova työmies vanhaan demarityyliin.

    Valehtelu ja hehkutus on tosi kovaa poliittisten broilereiden osakkeiden nostamiseksi nykyään.

    Gallupeilla taas ohjaillaan näitä "vääriä hevosia" kärkeen vähintään kerran kuukaudessa.
    Ylen intresseissä on tietenkin SDP yhtenä joka tukee nykyistä Ylen rappiosisältöä kritiikittömästi.

    Sama lienee Iltalehdenkin osalta??

    Äänestä

  • Ihastuksissaan olivat myös linja-autonkuljettajasta ja seuraavaksi kassaneidistä.

    Äänestä

Stalin-Marin tais olla vielä huonompi.

Äänestä
  • Punainen natsi A. LINTMANN tervehtii natsitervehdyksellä joukkojaan. Jos massat menevät rikoksen mukana, tulee taas tovereitten punainen vallankaappaus. Samankaltaista johti usassa 4 v sitten punainen aasi eli Trump.

    Äänestä

Kyllä taas välähtää ihanko kansalaiset sinut valitsee itsevaltiaaksi.
on muillakin sana sanottavana.
kerro mitä sinä teit kansan edun hyväksi viime hallituskaudella.

yle gallup auta ketään se agendan tiedetään jo.

Äänestä

Milloinkas Lintti on sellaisia tervehdyksiä tehnyt?

Äänestä

Nyt aletaan luomaa ylivertaisesta valtiomiehestä ,Kekkosen ylittävästä kulttihahmosta.

Äänestä

Ei kai tuommoista voi kukaan aito vas.dem. äänestää jos nykyinenkin hallitus on äärioikeistoa ilman Lindtman-tervehdystäkin, tuolla osoittaisivat olevansa itsekin natseja

Äänestä

EI SIITÄ OLE PÄÄMINISTERIKSI, RAKENNUKSILLE MUURARIN PERÄSTÄ, BETONIKÄRRIN TYÖNTÄJÄKSI.

Äänestä
  • Purraa myy itseään EK:n herroille ja Putinille.

    Äänestä


Jee

Äänestä

Lintta on paska vanha auto.

Äänestä

perässähiihtäjä

Äänestä

Juuri näin.

Äänestä
  • Jee

    Äänestä

Jee!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Korkeintaan toisten perässä.
Eikös tuo ollut koulussakin melkoinen kiusankappale, josta nämä natsi-videotkin vihjaavat. Vai vielä pääministeriksi? Jakamaan konkurssipesä?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a5a242f3-c644-4e9c-9494-375fcd91279d

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu