Korkeintaan toisten perässä.
Eikös tuo ollut koulussakin melkoinen kiusankappale, josta nämä natsi-videotkin vihjaavat. Vai vielä pääministeriksi? Jakamaan konkurssipesä?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a5a242f3-c644-4e9c-9494-375fcd91279d
Ei kai natsi-Lindman osaa hiihtää?
30
224
Vastaukset
- Anonyymi
Tässähän olisi selvä kunnian ja maineen loukkaminen .
Toivottavasti Lindman huomaa tämän.
kannattaisi aloittajan vähän käyttää järkeä jos sitä on.- Anonyymi
Antti onkin niin herkkähipiäinen, että voisi hyvin tehdäkin tuon.
Kai olet tasapuolisuuden nimissä myös puuttunut täällä niihin persuihin kohdistuneisiin solvauksiin? Vai onko se #eriasia 🤷♂️?
- Anonyymi
Liian lyhyet porkatkin on porstuasta löytyneet.
- Anonyymi
Ettei vaan ollut Purra leikannut Antin sauvoja.
- Anonyymi
Natsi antistako pm, ei voi Suomi niin alas vaipua, huonot muistot edellisestä
- Anonyymi
Persut kiukkuisiii ku Antti ei liity aitonatseihin !
- Anonyymi
Videossa Antin käsi heiluu, natsitervehdystä tulee kuin liukuhihnalta. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Videossa Antin käsi heiluu, natsitervehdystä tulee kuin liukuhihnalta. Ei jatkoon.
Videossa? Olet erehtynyt henkilössä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut kiukkuisiii ku Antti ei liity aitonatseihin !
Kuten Kiuru?
https://x.com/AsijanTuntia/status/1375097639746830337
- Anonyymi
Antaa hyvän kuvan minkälainen hahmo on kyseessä, laatii jo hallitusohjelmaa vaikka vaaleihin yli kaksi vuotta. Yhteistyökyky näyttää myös aika heikolta kun jo valitsee hallituskumppaneitakin ilman vaaleja.
Kuitenkin valtiontalous on siinä kunnossa että olisi koko eduskunnan syytä puhaltaa yhteen hiileen tilanteen parantamiseksi eikä heitellä kapuloita rattaisiin.
Mutta eipä näiltä "mielipidetieteitä " opiskelleilta voi yhtään enempää odottaa vai tulisiko sanoa vähempää? - Anonyymi
Iltalehden sponsoroima muka tuleva pääministerihän siinä lehdessä kuhertelee ja laklattaa Suomen valtionvelatkin saataviksi!
Lue: Petos elää ja voi hyvin , lyhyt on äänestäjien muisti jos edellistä demarien hälläväliä kautta eivät enää muista.
Iltalehden hiiholle ois pitänyt ottaa vielä Nazima Rasmyar, Tytti Tuppurainen. Krista Kiuru ja muutamia muita "kansantalouden ja turvallisuuden kauhuja".
Niin ja onko joku Mustafa Muusikin tulossa lisävahvistuksiin, jotta Suomen vero-ja velkavarat osataan suunnata oikein??
Yksinkertaisesti demarit ei ole Suomen puolesta missään kohtaa ,vaan sitten jos rippeitä jää. - Anonyymi
Maalaillaan kuvaa leppoisasta hiihto miehestä,entisestä junnukiekkoilijasta,jalkapallo tuomarista, ahkerasta kesätyöläisestä betoniautoa ajamassa . Ja vaalikarja on ihastuksissaan.
- Anonyymi
Siis mitä inhottavinta punapesua ja ikäänkuin nyt aikamiehen ikään ehtinyt poikanen olisi ollut jotenkin kova työmies vanhaan demarityyliin.
Valehtelu ja hehkutus on tosi kovaa poliittisten broilereiden osakkeiden nostamiseksi nykyään.
Gallupeilla taas ohjaillaan näitä "vääriä hevosia" kärkeen vähintään kerran kuukaudessa.
Ylen intresseissä on tietenkin SDP yhtenä joka tukee nykyistä Ylen rappiosisältöä kritiikittömästi.
Sama lienee Iltalehdenkin osalta?? - Anonyymi
Ihastuksissaan olivat myös linja-autonkuljettajasta ja seuraavaksi kassaneidistä.
- Anonyymi
Stalin-Marin tais olla vielä huonompi.
- Anonyymi
Punainen natsi A. LINTMANN tervehtii natsitervehdyksellä joukkojaan. Jos massat menevät rikoksen mukana, tulee taas tovereitten punainen vallankaappaus. Samankaltaista johti usassa 4 v sitten punainen aasi eli Trump.
- Anonyymi
Kyllä taas välähtää ihanko kansalaiset sinut valitsee itsevaltiaaksi.
on muillakin sana sanottavana.
kerro mitä sinä teit kansan edun hyväksi viime hallituskaudella.
yle gallup auta ketään se agendan tiedetään jo. - Anonyymi
Milloinkas Lintti on sellaisia tervehdyksiä tehnyt?
- Anonyymi
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009699026.html
Hän oli tuolloin jo mukana politiikassa (demarinuorissa).
- Anonyymi
Nyt aletaan luomaa ylivertaisesta valtiomiehestä ,Kekkosen ylittävästä kulttihahmosta.
- Anonyymi
Ei kai tuommoista voi kukaan aito vas.dem. äänestää jos nykyinenkin hallitus on äärioikeistoa ilman Lindtman-tervehdystäkin, tuolla osoittaisivat olevansa itsekin natseja
- Anonyymi
EI SIITÄ OLE PÄÄMINISTERIKSI, RAKENNUKSILLE MUURARIN PERÄSTÄ, BETONIKÄRRIN TYÖNTÄJÄKSI.
- Anonyymi
Purraa myy itseään EK:n herroille ja Putinille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Purraa myy itseään EK:n herroille ja Putinille.
Ei kai hän mikään demu ole?
https://youtu.be/quhNej6IPpY?si=CmWEltQnlxBjIXZc
- Anonyymi
Jee
- Anonyymi
Lintta on paska vanha auto.
- Anonyymi
perässähiihtäjä
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Jee
- Anonyymi
Jee!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit815950KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2924887Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202618Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei412547Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT991608Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171481- 1051397
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1321345seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1091304Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191271