En ole maksanut Riku Aallon ruutuajasta. En kannata hänen markkinointikampanjaansa.
Lakkoilussa ei ole mitään järkeä. Siitä ei ole etua työntekijöille, vaikka lakkokenraalit yrittävät olla koviksia. Yritysten kiusaaminen on sairasta. Se pitää loppua.
Töihin saa mennä. Työt eivät ole lakossa.
Ammattiliittojen osingot verolle.
Ammattiliittojen jäsenmaksun verovähennys pois.
Ammattiliittojen jäsenmaksun välittämisvelvollisuus pois yrityksiltä.
SAK:n suuripalkkaisimmat, lentäjät ovat aivan kusella. Palkka on noin 200 000 euroa vuodessa ja pitäisi saada 20%:n korotus. Pitäisikö ostaa heille Finnairin toimesta myös kalsarit? Ajattelinkin, miksi on niin järjetöntä toimintaa, niin selvisi, että kuuluvat SAK:hon. Siinä selitys.
Kun Finnairin palkkoja alennettiin jokunen vuosi sitten, niin heti palkattiin lisää työvoimaa. Se oli kaikkien etu. Se helpotti työntekijöiden työoloja ja kuormitusta. Jos nyt palkkoja nostetaan, niin se johtaa irtisanomisiin. Työntekijöille tulee kusiset paikat. Se on se Golden shower, josta Trumppi puhui. Vai oliko se kulta-aika?
Riku Aalto ja salkunkantajansa ovat kusessa.
Miksi Yle taas näytti Riku Aaltoa ruudussa? Ei voisi vähempää kiinnostaa.
Anonyymi-ap
0
92
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3662178- 571618
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1631274Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771179Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67959- 86945
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33903Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113872Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12866K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8846