So outer space -with no human grace?!...
Tuntematon Jehova?! vai Tuntematon Saatana?!
Millaista ja kenen tuntematonta järjestelmää voisi kuvailla sanoilla englanniksi:
3
186
Vastaukset
So out of space-with no human grace?!
- Anonyymi
Kyllähän Jehova tunnetaan Vanhan Testamentin kirjoitusten perusteella.
Hän on kova tuhoamaan ja vaatimaan Pyhyyttä. Toki myös pitkämielinen. Ja on aikoja jolloin hän sallii saastassa rypemisen.
Saatana sanoi 2000 että aikoo tehdä keinotaivaan ja keinotuonelan ja asettaa niihin kopioita tarkkoja pyhistä ja sukulaisista. Tarkoitus on saada uskomaan harhaan.
Hän sanoi : Laitan jokaisen valitsemaan kahdesta toisen : JEHOVA TAI JAHVE.
Jehova on Rakkaus. Jahve on Jehova Jire eli Koston Jumala. Ole joko hyvä tai paha.
Vielä saatana sanoi: Vaikka minulla on kaikki Jumalan Voima käytössä ja taikuus aion hallita TIETEEN ja laillisuuden keinoin enkä taikuudella.
Yksinkertainen tiede riittää maailman hallitsemiseen.Uskovaisten hölynpölyä?! , missä teidän Jehova oli kun en saanut 36 vuoteen 8:sta koulusta ystäviä?! Oliko "Hän" Tuntematon?! Kuka todellisuudessa oli "Hän" joka oli Tuntematon?! 1 "Minä"?! 2 "Sinä" 3 "Matti Esko Hytönen"?! 4 "Martti kahtia jakautunut vaari poikansa Marko Whon kanssa, Markon joka joi Koffia tylsyyttä vastaan jo aikoja sitten"?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on727454- 717196
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1525886Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist544847En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204129Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53790- 313427
- 373348
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802833Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2092462