Laittoi tulliuhkauksella Kolumbian järjestykseen. Nyt ottavat kiltisti lakki kourassa USA:sta karkotettavat siirtolaiset takaisin . Ihan niin kuin sheriffi Trump on määrännytkin.
Trumppi teki tulosta Kolumbiassa
Anonyymi-ap
13150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hyvä Trump! Hyvä Elon!
Hyvä kun sinäkin paljastut nyt valehtelija ja rikollinen olevan. Kiitos 🤣🤣
ei korppi korpin silmää noki.
Kyllä on hienoa seurata, kun USA:ssa on isäntä talossa.
Kolumbialaisilla on kaksi vaihtoehtoa. Ottaa siirtolaiset takaisin tai itkeä ja ottaa siirtolaiset takaisin.
Mitähän tuollaisesta Trumpin politiikasta tulee kun tollaista jatkunut parisen vuotta?
No hyvähän siitä tulee. Kolumbia keissikin meni just niin kuin piti. Kolumbialaiset ottaa rikollisensa takaisin ihan niin kuin pitikin 😁😁👍👍
Truth socialissa Trump elvistelee FAFO mafiapomona 😂
Vanhat ihmiset omaavat haaveita menneistä ajoista, joita tavoitella. Kun on jo hieman vaikeuksia hahmottaa maailmaa, niin tällaista johtajaa on helppo ohjailla suuntaan jos toiseen. Siksi ympärille tulee näitä tyyppejä, jotka eniten hänestä hyötyvät. Sama on tietysti tapahtunut tuossa naapurissakin.
Trumpista voidaan olla mitä mieltä vaan, mutta ilmeisesti tuollaisten maiden kuin Kolumbian kanssa on otettava heti kova linja eikä kumarrella yhtään ja Trump näköjään osaa sen paremmin kuin moni muu maailman johtaja. Hän on häikäilemätön, mutta näissä tilanteissa se on hyödyllistä.
Kolumbian kokaiinipellot tarvitsevat poimijansa itse jotta jenkkipersut saavat jokapaiväiset pöllynsä.
Muistatteko mitä Suomi teki kun Irak kieltäytyi ottamasta vastaan omia kansalaisiaan? - SUOMI EI TEHNYT MITÄÄN, ja nyt nämä irakilaiset ovat käyneet taloksi Suomeen!
Kai Suomi sentään lisäsi kehitysapua Irakiin vastineeksi siitä, että Irak kieltäytyy ottamasta omiaan takaisin.
Aivan varmasti.