Tanska aikoo hyökätä USAan

Kuulemma EU:n tuella. Onnea Tanska, kohta Tanska on yksi USAn osavaltio....
5114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kriisi päällä ja Tanska anelee apua Saksalta ja Ranskalta. Puolustaako ne Tanskaa? Ei.

Äänestä

Usan olisikin aika maistaa omaa lääkettään, jota se on kylvänyt vuosikymmeniä ympäri maapalloa.

Äänestä

Antas nyt Tanska yhden kivilouhikon jenkeille kovaan hintaan tietenkin.

Äänestä
  • Toisaalta voihan siellä olla valtavia luonnonrikkauksia, huu nous.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Toisaalta voihan siellä olla valtavia luonnonrikkauksia, huu nous.

    On siellä, mutta mitä Tanska niillä itse tekee kun ei osaa hyödyntää niitä mitenkään. Parempi antaa Trumpin ja Muskin käsiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuulemma EU:n tuella. Onnea Tanska, kohta Tanska on yksi USAn osavaltio....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu