Tytti on ainut rehellinen demari

Sanoo suoraan miten demarit ajattelee. Vieraat ensin.
24202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Hyvä Tytti!

Vähän tokkurainen mutta aika tykki.

Äänestä
  • Persu sanoo, että vieraat ensin, kukaan muu ei niin ole sanonutkaan. Persulla on omat fantasiat.

    Äänestä

Otti lääkkeet väärästä purkista.

Äänestä
  • Kyllä se on niin , et Persut Ensin !

    Äänestä

Ei demarit noin oikeasti ajattele!

Äänestä
  • Eikö oikeesti muka? Teot puhuu kyllä juuri tuon puolesta.

    Äänestä

  • Kyllä se on tullut selväksi että niin ajattelevat.

    Äänestä

Vieraat ensin ja rahaa on.

Äänestä

Perinteinen suomalainen tapa. Huolehditaan vieraan hyvinvoinnista. Tuo on oikein hyvä tapa.

Äänestä

On hyvä olla vieraanvarainen ja kantikset ovat muutenkin sössineet asiansa itse vaikka oli kaikki mahdollisuudet, mutta ne tyhmät aivot ja huonot geenit.

Äänestä

Suomen huomen on värikäs.

Äänestä

Tytti jää historiaan Fortum Uniper katastroofista. Veronmaksajien rahoja paloi enemmän kuin koskaan.

Äänestä
  • Ei pidä unohtaa myöskään sämpylöitä.

    Äänestä

Turvapaikanhakijana Suomeen tullut saa heti ilmaisen asunnon ja täydet päivärahat kolmen vuoden ajaksi.

Äänestä

tappurako.

Äänestä

Demareilla kaikki kaikessa on bryssel ja islam. Tytti sen sanoi vieraat ensin.

Äänestä

Voi sen kyllä näinkin nähdä.

Äänestä

Kuka hullu äänestää vihervassuja

Äänestä
  • Täytyy olla hullu ei muut.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Täytyy olla hullu ei muut.

    Julkisella sektorilla työskentelevät naiset äänestävät vihervassuja luullen, että verorahaa vain ilmestyy tyhjästä täyttämään heidän yhteiskunnallisen haavekuvansa.

    Äänestä

Rehellinen demari...
Ja lehmätkin lentää.
Eduskunnan kahvilassa on uudet ohjeet -syokää sämpylänne äkkiä kun Tuppurainen tulee.

Äänestä

"Tytti sanoo suoraan, mitä ajattelee". Pitäisi ensin vaan oppia ajattelemaan.

Äänestä
  • Vai oliko tytti vaan niin tyhmä että möläytti mitä ajattelee.

    Äänestä

Koska kaikki persut eivät sentään voi olla niin tietämättömiä esim. siitä, mitä Tuppurainen on oikeasti sanonut, niin miksi valehtelette samaa asiaa vuodesta toiseen. Säälittävää on kyllä toimintanne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanoo suoraan miten demarit ajattelee. Vieraat ensin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu