YLE taas paljasti PunaVihreän Woketus-kulttuurinsa Kallen irtisanomisella.
Kalle Palander Sohaisi PunaVihreitä
Anonyymi-ap
35319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Mitä höpötät?
Orpo Purra leikkasi Yle rahoitusta ja nyt 150 ihan Yle työntekijää saa potkut.
Tämä Palle Palander on vain joku juoruämmä tuolla käymässä!
Hallitus tuottaa tehokkaasta työttömyyttä Suomeen!
Syyskuu 28 tuhatta työtöntä
Lokakuu 29 tuhatta uutta työtöntä
Marraskuu 36 tuhatta työtöntä lisää
Joulukuu 27 tuhatta työtöntä lisää
Persut yrittävät siirtää huomiota jonnekin naurettavaan "tufupieruiluun" vaikka oikeasti tällä etsitään typeriä äänestäjiä kevään vaaleihin!
Todellisuus kun on "Persupervoilua".
Kyllä! Ja nämä tumpelot eivät tajua, että tämä "säästämisen vimma" tuottaa enemmän kuluja kuin säästöä!
Purra teki Oikeaa työtä siivotessaan turvonnutta sosialistien suojatyöpaikkaa YLE:ä.
Yleltä ei ole leikattu mitään. Vain summien korotukset lopetetaan.
Ei punikit sitä tajua.
Seuraava hallitus joutuu tekemään sitä enemmän säästöjä mitä enemmän tämä hallitus jättää tekemättä. Oletteko miettineet sitä?
Näin on . Kalle heti kouluihin antamaan seksi kasvatusta !
Parhaat seksivinkit olen saanut aina Kallesta.
Kalle opettaisi koululaisille, mihin se "jörnäsin" pitää oikeasti sujauttaa Suomalaisten syntyvyyden takaamiseksi.
PunaVihreiden opetus kun on täyttä pervoilua väärään reikään opastuksen vuoksi.
😂😅🤣😅😂
No mutta Kallehan halusi jotain ”jörnäsintä” omaan väärään reikäänsä Kiira Korven työstämänä. Eiköhän hän noita omia mielitekojaan siellä koulussakin opettaisi.
Sitäpaitsi Kallen mielestä jokaisessa yksilöurheilijassa asuu pieni homo. Iso homo asustaa joukkueurheilijassa.
Kallesta ei taida olla opettajaksi.
Kirjoittihan Halla-aho toivovansa tiettyjen naiskanedustajien joutuvan matujen raiskaamaksi . Ja nyt Halla-aho on eduskunnan puhemies !
Ei ole maturaiskaukset kuitenkaan loppuneet.
No eikö Jussi niitä yllyttänyt raiskaan . Muutkin innostui raiskaamaan .
Jos vihreät ja vasemmistoliitto vaatii itärajaa auki, niin olisi hyvä jos sitten itärajan yli tulevien tekemät rikokset kohdistuisivat vihreiden ja vasemmistoliiton äänestäjiin. Ei siinä mitään sen kummempaa logiikkaa tarvita.
Viherpunikkeja voisi ihan hyvästäsyystä. He ovat tänne raiskaajat roudanneet.
Laitatko lähteen kera, miten paljon turvapaikanhakijoita on minkin hallituskoalition aikana tullut antaaksesi kommentillesi jotain totuusarvoa? Ai etkö, miksi? No niin, arvasinhan, totuus kirpaisee.
Paljonko olisi itärajan yli tullut jos Marinin sosialistihallitus olisi pitänyt itärajaa auki viimeiset 1,5 vuotta?
Totta puhut.
Alaasteelle vaan opettamaan 'kikkoja". Vihervasemmisto tyytyväinen.
Vai punavihreitä tuossa sohaistiin. Sinulle on siis ihan ok jos ihmiset alkaisivat käyttäytymään joka asemassa kuin apinat ja Persut ja kaikki vain vittuilevat ja ilkeilevät toisilleen. Olisipa se mukavaa käyvä vaikka lääkärissä joka sanoisi suoraan, että laihduta läski sika ja mene lenkille tai kaupassa kassa vittuilisi kun ostat punalaputettuja tuotteita, että taas siinä köyhä yrittää säästää ja ostaa samalla halvinta kepua ja loisii kuin Persut yhteiskunnan varoilla.
Kalle on suorasanainen rohkea mies, joka ei sovi wokettajien muottiin.
Wokettajat ovat heti kimpussa sananvapautta riistämässä heille soveltumattomien mielipiteiden ja sanomisten vuoksi.
Minustakin Kalle vain kertoi kielikuvan kautta mitä mieltä on lilanvärisistä pipoista.
Oliko liikaa värejä #TOO MUCH COLOURs#
Kalle on huumorimiehiä, wokettajat ei kestä sitä.
Persupiireissä on yleistä hoonailla toistensa tryffeleitä.
Haavistollako harjoittelit punavihreä. ?
Kallesta eheytyshoitaja nyt kun yleduuni loppui.
Siihen loppui muunsukupuolisuus.
Sivistys on siis punavihreää. Kallet ansaitsevat mitä kerjäävät.
Pelle-Palander
Eikä edes mitään perustetta irtisanomisella saanut, ymmärsivät kai itsekin että parempi niin. On se hienoa kun ideologian vuoksi saa irtisanoa ihmisiä. En sano että herran sanomiset olisivat järkeviä olleet, mutta ollaanhan tässä jo käytännössä totalitärismissa kun saa irtisanoa ilman syytä, vaikka syy onkin.
Se irtisanoutuminenhan oli Kallen kanssa yhteisymmärryksessä päätetty asia.
Onko Kalle vahingossa kertonut vitsin? Suomessa huumori on kriminalisoitu. Pitää olla aina "tosissaan kuin sika rukihis".