fasistiset seurakunnan jäsenet

Anonyymi-ap

asun itä-helsingissä. olen yksinhuoltaja. minulla tytär. hänen isänsä ulkomaalainen ja asuu ulkomailla. minulla ei ole paljoa sukulaisia, joten aikamme kuluu tyttäreni ja kissan kanssa.
tyttäreni vaihtoi koulua itä-helsingissä. luokkakaveri löytyikin heti tästä uudesta luokasta.
jonkin ajan kuluttua sain tietää, että ystävätär oli jehovan todistaja. tyttäreni alkoi käymään kokouksissa salissa. jopa koti-kokukset kestivät yöhön klo.23 asti. syy: hänet laitettiin (?) tiskaamaan tee-kupit ja järjestelemään keittiö.
kokouksia oli jokaisena iltana, paitsi yksi ilta oli vapaata. läksyjä ei tarvinnut kuulema tehdä, koska harmagenon oli jo laskeutunut. minä vihainen… syy: tyttäreni oli 10-14 vuotias… rauhaton menojen suhteen.. ei aikaa tehdä läksyjä.. kerran tuli kotikokuksesta (toivat autolla kotiin) klo.23-24 aikaan… minä aloin kyselemään läksyjä ja teimme ne yhdessä. valmiiksi saatiin läksyt klo. 02.00. herätys aamulla klo.7.00. kouluun kahdeksaksi.
ei tullut silloin luokkakaveri kouluun. oli nukkunut koko päivän.
aloin miettimään, mikä TÄÄ JUTTU OIKEIN ON?
keskustelin tytön äidin kanssa.. mitään varsinaista syytä ei löytynyt. aloin vastustelemaan tätä uskontoa. jopa vihaamaan..
silloin alkoi kova manipulointi minua kohtaan.
tyttärelleni alettiin arvostelemaan minua, useampi aikuinen henkilö kuulema oli ottanut kantaa tyttäreni kuullen minusta. tyttärenikin puhui minusta negatiiviseen sävyyn ja arvostelevasti minua.
nyt tyttäreni on saanut jonkinlaisen ”drauman” . hän jos on porukassa, jossa on useampi henkilö, hän alkaa sättimään kaikkien kuullen jotakin henkilöä. jopa ”haisuliiniksi” kutsuu erästä luokkansa tyttöä , koska hän kuulema haisee.. yleensä olen mennyt hänen kanssaan lomamatkoille KAKSISTAAN. mutta kerran otimme autoon lähi sukulaisen. hämmästyin: kun tyttäreni alkoi arvostelemaan minua moneen otteeseen. jopa minun puhettanikin alkoi matkimaan ja sättimään. tyttäreni oli lomamatkalla keskittynyt koko ajan minuun ja minun arvosteluuni eikä osannut nauttia lomastaan. tämä lähisukulaisen läsnäolo vaikutti tyttäreeni, niin että hän joutui aikuisen lailla ”viihdyttämään” kanssa matkustajaa opitulla aikuisten tavalla.

TÄMÄ ON DRAUMA, JONKA JEHOVAN TODISTAJAT TEKIVÄT.

en tiennytkään, että tämä uskonto perustuukin kiusaamiseen, arvosteluun vanhempia kohtaan, ja suorastaan VITTUILUUN.

en tiedä, miten saan nyt pois tämän vittuilun aiheuttamat kieroumat tyttärestäni. lopetin nämä hörhöt

oliko kuitenkaan hyvä, että annoin tyttäreni ystävystyä jehovan todistajan kanssa.

pakko vielä sanoa, että tyttäreni ei kastettu tähän seurakuntaan.

12

424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myös hipelöimen on tuttua. Tiedottaja ihan TV:ssä hipeilöi toimittajaa ja matkii Donald Trumpia.

    • Anonyymi

      Hei kirjantukistelu on loppu kauvan sitten
      Ja ei minun ryhmässä kyllä juotu kahvia
      Joka kerta.

    • Anonyymi

      olipa mielenkiintoinen fiktio.
      ex todistajan totean että aloitus on ihan höpö höpöä

      • Anonyymi

        Hei heti huomaa ei ole totta . Täyttä skeidaa
        Koko juttu .!


    • Anonyymi

      Aloitus on puuta heinää. Aloittajan pitäisi hävetä.

      • Anonyymi

        Oli siinä hyvääkin. Esim. tuo sana:" HÖRHÖT". Sitä he juuri ovat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oli siinä hyvääkin. Esim. tuo sana:" HÖRHÖT". Sitä he juuri ovat.

        Aivan. Mielestäni Jehovan todistajien lukemattomista vääristä opeista täytyy ja saa kritisoida esimerkiksi 1975 maailmanlopusta joka osoittautui fiaskoksi ja monesta muusta huu haa opetuksesta, jota kyseinen lahko esittää ja opettaa.

        Aloitus oli kuitenkin sellaista puppua, joka ei riitä kritiikin perusteeksi vaan oli täysin keksitty tarina.


    • Anonyymi

      Jos tuo on totta niin et ole tehnyt oikein päästit 10 vuotiaan yksin vieraiden ihmisten mukaan. Klo. 23.00:ko on pienen lapsen kotiintulo aika?
      Sun olisi pitänyt mennä lapsesi mukaan. Kuka lapsi jaksaa 5 tunnin yöunilla raskaan koulupäivän jälkeen ja sen päälle jehovien painostamiset ja kuka tekee läksyjä yöllä ei kukaan.

    • Anonyymi

      Ihme ettei kukaan tehnyt aloittajasta silloin kun nuo asiat ovat tapahtuneet niin lastensuojelu ilmoitusta.

    • Anonyymi

      Jehovien mukaan Jeesus on jo tullut.

      Ja vastauskin on, että "kaasun muodossa". Minkä kaasun? Typen, vedyn,....

      Kuulostaa 'heprealta' mutta näin on jehovien guruisät väittäneet. Jehovin historiaa käsittelevä kirjallisuus kertoo tämän.

      Jehovat peittää historiansa. Esim. Ei muka tiedetä UMK: n kääntäjiä. TIEDETÄÄN.

      Jehovat on eksytetty uskomaan amerikkalaisten gurujensa oppeihin. Naurettavaa. Käyttäkää hyvät ihmiset maalaisjärkeä.

      • Anonyymi

        "Ja vastauskin on, että "kaasun muodossa". Minkä kaasun? Typen, vedyn,...."

        Täsmällisen tiedon ja selvityksen mukaan kaasu on Peräilmaa.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      37
      2584
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      50
      2350
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2202
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      332
      1912
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      131
      1611
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1485
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1338
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1187
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      41
      1095
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1066
    Aihe