Älkää hyvät ihmiset tehkö suomeen lapsia enää.

Lapsilla ei ole mitään tulevaisuutta enää suomessa, muuttakaa ulkomaille ja perustakaa siellä se perhe ja tehkää työt siellä, suosittelen.
16203
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Joo, ei kannata!

Tämä äärioikeistolainen yhteiskunta ei ole ansainnut yhtään lasta.

Äänestä
  • Suurin osa lapsista kärsii mielenterveyden ongelmista, kiitos suomen hallituksen.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Suurin osa lapsista kärsii mielenterveyden ongelmista, kiitos suomen hallituksen.

    Maahanmuuttajat tulee lapsia-
    ei suomalanen tarvite

    Äänestä

Sinäkin voisit lähteä ulkomaille. Olet pelkkä rasite yhteiskunnalle.

Äänestä
  • Totuuden puhuminen on kielletty suomessa, miksi tehdä lapsia kurjuuteen kidutettavaksi?

    Äänestä

Muuttakaa Venäjälle, siellä ovat perinteiset perhearvot ja kristinusko kunniassa, eikä ole mitää woketusta eikä homotusta. Todellinen ihanneyhteiskunta.

Äänestä
  • Kait nyt muitakin maita maailmassa on kuin pelkkä Venäjä?

    Äänestä

  • Miksi aina venäjälle pitää muuttaa kun ei ole tyytyväinen siihen miten Suomessa ihmisiä alustetaan köyhyyteen? On onneksi muitakin maita vaihtoehdoksi. Suomesta on tullut Euroopan pers reikä.

    Äänestä

  • Venäläiset pääsevät helposti ulkomaille aktiivilomamatkoille ja siitä jopa maksetaan mojova palkkio.

    Äänestä

Eikös lehdessä ollut juttua että ihmisten pitää kuolla suomessa nopeammin? Tämä pois muuttohan auttaa tilanteeseen ainakin jonkin verran vaikkakin viiveellä.

Äänestä

Muualla maailmassa ihmisten pitää tehdä töitä elääkseen. Siellä ei voi elää toisten rahoilla eikä Suomessakaan ole enää sellaisia ylimääräisiä verorahoja, että se mahdollistaisi elämisen toisten kustannuksella, vaikka viherpunikkilauma Paavo Arhinmäen johdolla vakuuttavat valheellisesti, ettei valtion velkoja tarvitse maksaa koskaan takaisin.

Äänestä

Lapset jätetty tekemättä,
syy oli paska perimä ( väkivaltaiset, autistiset kasvattajat)
ja Suomen tilanteen surkea kehitys.

Korruptio leviää, ihmisten ruma käytös.

Äänestä

Mitenkäs tuo Australia tai Uusi-Seelanti? Olisiko siellä hyvä ihmisen olla? Ainakin saisi olla kaukana Euroopasta ja Venäjästä. Jenkkeihin ei oikein kiinnostaisi mennä. Olisiko Etelä-Amerikassa hyvä ihmisen olla? Sekin olisi riittävän kaukana. Entäpä Pääsiäissaaret?

Äänestä
  • Australiaan mahtuu! Nuoret, siellä ihmistä arvostetaan. Et ole pelkkä robotti joka kasvattaa vain työnantajan omaisuutta. Saat palkkaa millä tulet toimeen. Lapset saavat hyvän koulutuksen. Lisäksi ilmasto on plussaa. Ei tarvitse lumitöitä tehdä jos et halua asua sinisillä vuorilla tai lumivuorilla.

    Äänestä

LIKAA ON VÄESTÖÄ, JOSSAIN VAIHEESSA LUONTO TULEE VASTAAN.

Äänestä

Se, kun ei pysty ruokkimaan edes itseään,
saati kasvattamaan uutta ihmistä.

Muodostuu pahaa karmaa, kun
tekee lapsia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lapsilla ei ole mitään tulevaisuutta enää suomessa, muuttakaa ulkomaille ja perustakaa siellä se perhe ja tehkää työt siellä, suosittelen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu