Orpo sotkee puoleen muutoin suohon.
Erotkaa persut hallituksesta vielä kun voitte
Anonyymi-ap
15145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Myöhäistä, myöhäistä. Olette jo korvia myöten suossa.
Kansa ei unohda valheita, takinkääntöjä, kyykyttämistä ja tyhjiä lupauksia, vaan laskut lankeavat persuille seuraavissa vaaleissa.
siis: SDP ja Marin, miksi hylkäsit äänestäjät
plus Antti ion Natsi
Öyhötyspersulle ottaa niin koville se että Demarit on selvästi Suomen suosituin puolue ja nyt jo 10 % edellä persuja, joiden suosio vain laskee koko ajan.
Ei Antti liity aitonatseihin . Ei persujen vaalivalhe petosjytky onnistu enää Aatun opein .
Se on vasta 2027 kun on eduskunta vaalit, mutta eihän punikki sitä tajua?
Persut ovat jo valinneet tiensä eli fasismiin.
Kelpaa siinä heilua kokkareiden syntisäkkinä ja maalitauluna jatkossa.
Persut on hullui.
Avaaja lisää: Se suonsilmä
https://www.suomenuutiset.fi/hallitus-kayttaa-velkarahaa-sukupuolettomien-liikennemerkkien-vaihtotyohon-kymmenia-miljoonia-koponen-ei-voi-ymmartaa-vaihtoon-menevat-myos-ehjat-ja-hyvakuntoiset-merkit/
Marinin hallituksen virheet
Persut ovat tulevaisuuden puolue. Siitä pitää punikkien haitallinen maahanmuutto huolen. Katsokaa Saksaan ja Eurooppaan. Siellä oikeisto nousee koska punikit eivät välitä omasta kansasta paskaakaan
PeIIe.
Persut on yhden asian puolue, mamu mamu mamu hokee persut. Samaan aikaan kun antavat potkut suomalaisille työntekijöille ja sitten haalivat ulkomailta tilalle halpatyövoimaa.
Saksikäsi se ei välitä omasta kansasta paskaakaan, vaan on tehnyt kaikkensa kiusatakseen ja kurjistaakseen tavallisen kansan elämää. Tätä ei tavallinen kansa unohda ei anna anteeksi.
Politiikassa on aika paljon muitakin ja paljon tärkeämpiä asioita kuin mamut. Kannattaa esimerkiksi katsoa mitä ihmiset pitävät tulevissa vaaleissa kaikkein tärkeimpinä kysymyksinä. Siellä 10 tärkeimmän joukossa kun ei mainita mamuja ollenkaan.
Kerro meille se SDP:n vaihtoehto. Onko se mistään ei säästää ja siltikään valkaa ei saa liikaa ottaa?
Näet sen hiukan yli kahden vuoden kuluttua.
Persujen vaihtoehto = perikato.
Jospa sitä vaan eroaa perussuomalaisista.