Sanatarkasti näin sanoi presidentti Trump.
DOKE- virasto syyttää USAID:ia mm. osallisuudesta COVID-19 viruksen tuotantoon ja bioaseiden kehitykseen.
Musk sanoi että COVID-19 tappoi miljoonia ihmisiä.
Trump lopetti vielä kaiken avun Etelä-Afrikalle koska se on jo vuosikaudet harjoittanut järjestelmällisesti valkoisten joukkomurhia.
Aikaansaava ukkeli sanoisin....
Jos ette tiedä mitä nuo järjestöt ovat niin Google tarjoaa kernaasti apuaan.
USAID:n toimintaa ovat johtaneet radikaalit hullut..!
14
300
Vastaukset
- Anonyymi
Mistään muusta ei nyt puhutakaan kuin Trumpin laatimista / vaatimista tulleista.
EU määräsi juuri Kiinalaisille autoille 25 %:n tullin.
Eikö Suomikin määrää ja kerää vähän kaikelle tuontitavaralle tulleja ja alvit päälle ja mitä kaikkia muita veroja ja maksuja ennen kuin ne kuluttajille päätyvät. - Anonyymi
Koko USA:ta on viimeiset kaksi viikkoa johtanut radikaalit hullut.
- Anonyymi
Hetkinen.
KUKA OLI AMERIKAN PRESIDENTTI KUN mRNA ROKOTTEET TULI SAATAVILLE?
KUKA OLI SE AMERIKAN PRESIDENTTI JOKA SUUNNITTELI ETTÄ ROKOTTEEN TULLESSA SAATAVILLE ARMEIJAA VOITAISIIN KÄYTTÄÄ APUNA MASSAROKOTUKSISSA?
KUKA ON SE AMERIKAN PRESIDENTTI JOKA ON VAKUUTTANUT ETTÄ HÄNEN HALLINTONSA ANSIOSTA MEILLÄ OLI mRNA ROKOTTEET NIIN NOPEASTI?
KUKA OLI SE AMERIKAN PRESIDENTTI JOKA KEHOITTI MYÖS KANNATTAJIAAN OTTAMAAN ROKOTTEEN?
Sehän oli Donald Trump.
Vai onks tää jotain Mandelaa taas kun ette tunnu muistavan?
Valikoivaa Dementiaa? - Anonyymi
USAID:n johtajat on saatettu ulos viraston pääkonttorista ja tutkintaviranomaiset käyvät läpi massiivisista valtiorikoksista epäiltyä virastoa Washingtonissa. Fox-uutisten mukaan Yhdysvaltain kansainvälisen kehitysviraston (USAID) korkeat virkamiehet lomautettiin ja pääkonttori on suljettu.
Elon Musk sanoi, että Trump suostui hajottamaan USAID-viraston laajojen keskustelujen jälkeen. Musk sanoi, että virasto oli ”uskomattoman puolueellinen poliittisesti”.
Hän lisäsi, että USAID on suljettava ja virasto on niin pahasti epäkunnossa, ettei sitä pystyttäisi enää korjaamaan.
Raikkaat tuulet puhaltavat nyt Usa:ssa.
Tuulahtuisi tännekin asti.- Anonyymi
Mm. Oulun Yliopisto oli USAID:in tuensaajien joukossa, ties miten kauan laitosta on korruptoitu poliittisesti Yhdysvalloista käsin. Sielläkin on koulutettu uusi sukupolvi maanpettureita, jotka ovat valmiit myymään Suomen vieraalle suurvallalle parista hopearahasta.
- Anonyymi
Onko jo Saksassa tultu järkiinsä?
Kuumakahvi meinasi läikkyä lattialle, kun luvin eräästä nettilehdestä aamulla, että:
"Suosiotaan vahvistava Saksan AfD lupaa lakkauttaa siirtolais- ja ilmastoagendan sekä vetäytyä WHO:sta" - Anonyymi
600 USAID:n virkamiestä estettiin menemästä virastoonsa.
Demokraatit kauhuissaan kun salaiset arkistonsa ja maanpetoksensa paljastuvat tältä osin.
Tämä on tosi iso juttu pojat!!!! DDD- Anonyymi
No, odotellaan nyt ensinnäkin löytyikö heidän salaisista arkistoistaan muuta kuin miestenlehtiä tai viinapulloja.
- Anonyymi
Trump lopetti vielä kaiken avun Etelä-Afrikalle koska se on jo vuosikaudet harjoittanut järjestelmällisesti valkoisten joukkomurhia.
Ja Elon Musk on syntyperäinen etelä-afrikkalainen. Lieneekö jotakin asian kanssa tekemistä?- Anonyymi
Elonin perhe pakeni Etelä-Afrikasta aikanaan koska valkoiset riistäjät siellä pääosin tapettiin.
Perheellä oli joku jalokivikaivos.
Kannattaisi kohdella muita paremmin niin ne ei halua kostaa valtaan päästessään.
- Anonyymi
USAID - MISTÄ KYSE? Tässä kaikki pähkinänkuoressa:
https://youtu.be/2M8K2Q__hWw?t=9 - Anonyymi
Maailman rikkain mies tappaa maailman köyhimpiä lopettamalla elintärkeän tuen.
Palstalla on paljon puhuttu mitenkä YK:n Agenda 2030 tulee vähentämään väkeä maailmasta, nyt Elon on sitten pistänyt sen toteutukseen.
Ja en sano Trump, koska kaiken takana on Elon, kuten Time Magazine kannessaan sen kertoo.
Vaikka tuo USAIDin "lopetus" jäisi väliaikaiseksi, kuolleita on jo tehtailtu melkoinen joukko tuon tempun ansiosta. Kyllä sillä historian kirjoihin pääsee Hitlerin rinnalle kansojen murhaajana.
Ennemmin kävelen kuin Tesla; ja sen on kuulemma huomanneet myös Teslan omistajat, myynti oli jo syöksyssä, mutta viimeisen viikon jälkeen se on kuulemma pystysuoraan alas.
Ei mene kauaa kun Elon myy paniikissa romahtaneita osakkeitaan että saisi edes osan Twitterin hinnasta maksettua. - Anonyymi
USAID ja se ketä tai mitä se on mahdollisesti rahoittanut tulee olemaan kyllä seuraavien viikkojen suosituin keskustelunaihe tietyissä piireissä.
- Anonyymi
Olette varsin hassua sakkia.
Tässä taannoin palstalla peloteltiin mitenkä YK Agenda 2030 tulee tappamaan väkeä laumoittain esimerkiksi Afrikassa. En silloin uskonut noita puheita.
Tuo USAID temppu on jo taannut sen toteutumisen.
Maailman rikkain tappaa maailman köyhimpiä.
Koska sen masinoi nää markkinamiehet niin tekin sen hyväksytte käsiä taputtaen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1822158
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1641856Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I451844- 1231543
Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia641399Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1741375Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen771191Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P311024- 711023
- 15949