Suomen kansa ei unohda koskaan Riikka Purran valehtelua

Anonyymi-ap

16

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ahaa

    • Anonyymi

      Enpä ole moista valehtelua ennen pitkän elämäni aikana kuullut ja nähnyt.

    • Anonyymi

      Suomen työelämässä oleva kansa ei käännä selkäänsä Riikka Purralle. Vaalien ääniharavan suosio kasvaa kasvamistaan. Älykäs, kaunis ja karismaattinen valtiovarainministeri.

    • Anonyymi

      hän ja terveysasioista vastaava ministeri kävivät kouvolassa kuuntelemassa ihmisten hätää
      viipyivät koko päivän
      yleesa ministeri on ulkomailla jne..
      tulos oli se että kouvola sai yöpäivystyksen ja kaksi lääkäriä yöksi
      myös lääkärihelikopteri aloitti 2025 alussa
      kiitos heille tästä

    • Anonyymi

      Demarit eivät valehtele: Kimmo Kiljunen lupasi venäläisille että itäraja heti aukaistaan kun demarit pääsevät hallitukseen, piti itärajan sulkemista ihmisoikeusrikoksena ja venäläisten kiinteistökauppojen rajoittamista rasismina.

      • Anonyymi

        Noilla lupauksilla ja mielipiteillä Kimmo Kiljunen suorastaan hurmasi tämän Venäjä-mielisen kansan ja se näkyy demarien kannatuksessa.


      • Anonyymi

        Et sitten muutakaan keksinyt

        Eikös yrittäjät saaneet koronanan aikana 9 miljardii ylimääräistä koronan sosiaalitukea
        Vaikka olisivat voineet mennä töihin, urpo han vaati kokoajan yrittäjille lisää sosiaalietuutta

        Jos et usko niin kysy vaikka äidiltä


        Äänestä sdp🚜🚜🚜🚜🚜💤💤💤👺👺👺🥷🌸🥀🥀👺🪨👺😄👜👜👜👜
        Maataloustuki keskimäärin normaalilla 2 h tilalla noin 150 000 e. Verotonta ja vastikkeetonta sosiaalie etuutta

        Jonka yksin duunari veronmaksajat lahjoittaa


        Äänestä. SDP29.5.2015 - 6.6.2019 1470 Suomen Keskusta Enemmistö
        Stubb 24.6.2014 - 29.5.2015 340 Kansallinen Kokoomus Enemmistö
        Katainen 22.6.2011 - 24.6.2014 1099 Kansallinen Kokoomus Enemmistö
        Kiviniemi 22.6.2010 - 22.6.2011 366 Suomen Keskusta Enemmistö
        Vanhanen II 19.4.2007 - 22.6.2010 1161 Suomen Keskusta Enemmistö
        Vanhanen 24.6.2003 - 19.4.2007 1396 Suomen Keskusta Enemmistö
        Jäätteenmäki 17.4.2003 - 24.6.2003 69 Suomen Keskusta Enemmistö


    • Anonyymi

      Perussuomalaisten ongelma ei ole leikkaukset eikä talouden kiristäminen vaan tavallisen työtätekevän ihmisen halveksiminen ja toisena omien edustajien rikollinen tausta.

      • Anonyymi

        Nuo ovat vasemmiston syntejä. Ulkomailta tyhjennetään vankilat Suomeen ja vasemmisto halpojen äänien toivossa sen siunaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nuo ovat vasemmiston syntejä. Ulkomailta tyhjennetään vankilat Suomeen ja vasemmisto halpojen äänien toivossa sen siunaa.

        💯🎪⚽📢🏀
        Nykytilanne on vain sellainen, että yritykset saavat tukien muodossa rahaa ettei tarvitse työllistää ketään. Niinkuin viimeviikolla Orpo sanoi, että työttömyys tekee ihmisestä nöyrän, viittaa siihen, että tämä lama on tarkoituksella tehty ja sitä pidetään tarkoituksella yllä.Tämä hallitus on aivan pihalla ja rahan käyttö sen mukaista, velkaa tehdään kyljet vääränä.
        Orpon puheet "velka laivan" käännöstä oli hatusta vedetty "kun en muutakaan keksinyt sanoa". Purra heiluu saksiensa kanssa ja kerää senttejä vähävaraisilta kun miljoonia olisi tarjolla varakkailta ja kapitalisteilta.
        Kapitalistit pitää velvoittaa työllistämään meitä suomalaisia, eikä mennä "huonojen aikojen" selän taakse. Kyllä kapitalistikin voisi näihin talkoisiin osallistua.
        Työntekijöiden oikeuksia on leikattu ja nekin rahat työnnetään kapitalistien liiveihin.
        Tämä hallitus on ainoastaan rikkaiden asioiden hoitaja.
        Joten lakot saa jatkua ja yleislakkoa kehiin jos suunta ei muutu.


        Äänestä SDP


    • Anonyymi

      Hyvä Jukka Lindström. Onko joku jo unohtanut nuo Purran valheet.

    • Anonyymi

      Kimmo Kiljunen kiteytti demarien kannat venäläisille salaa kuvatussa videossa seuraavasti: "Itäraja aukeaa heti kun Demarit nousee hallitukseen, itärajan sulkeminen oli ihmisoikeusloukkaus ja maakauppojen kieltäminen venäläisiltä Suomesss on rasismia".
      Jukka Lindströmin tulee muistuttaa suomalaisia mikä on Kimmo Kiljusen ja samalla demarien kanta Venäjän suuntaan.

      • Anonyymi

        Riikan antamat lupaukset ovat "hyttysen ininää" Mikon antamiin lupauksiin verrattuna.


    • Anonyymi

      Vallataan Vantaa takaisin huhtikuun vaaleissa.

    • Anonyymi

      Näköjään unohtanut jo.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      143
      1859
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      280
      977
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      838
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      78
      797
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      729
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      10
      692
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      671
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      656
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      640
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      634
    Aihe