Onko Karjalassa maametalleja ?

Anonyymi-ap

Se on ainoa keino saada se takaisin !
Siiinä tapauksessa Trump tulee ja ottaa sen,vaikka eihän Suomi saa sitä kuin nimellisesti vaan.
Mutta malmia pitäää löytyä ei se muuuten kiinnosta ollenkaan kun ei siellä ole hienoa meren rantaakaan

8

625

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäkööt paskan. Mulla ei ole minkäänlaista kiinnostusta ko alueeseen. Vois antaa Ahvenanmaankin itänaapurille. Kumpikin paska tuo/toisi vaan kuluja suomalaisille!

    • Anonyymi

      Karjalassa on paljon suomalaisten evakkoon lähteneiden maahan kätkemiä kulta- ja hopeaesineitä. Pian niitä päästään kaivamaan esille.

    • Anonyymi

      Ottakoon ja pitäköön hyvänään. Mitä ne Putinin maat meille kuuluvat, mitä me sillä Karjalalla tekisimme? Suurin osa siellä ennen sotia syntyneistä on jo haudassa. Siellä pitäisi koko infra tiestöstä alkaen uusia.
      Kunhan vain pysyvät, niin putin kuin trumppikin, poissa täältä meidän maastamme. Toivottavasti kukaan, ei edes kukaan persu, ehdota niiden tapaamista täällä minkään rauhanneuvottelun varjolla. Ne kaksi kävivät täällä kerran - ja kävi täällä Hitlerkin - ja se riittää . Ei diktaattoreita tämän maan maaperälle !

      • Anonyymi

        Trump on käynyt Suomessa 2 kertaa ja Putin 4. Tapasivat myös kerran toisensa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Trump on käynyt Suomessa 2 kertaa ja Putin 4. Tapasivat myös kerran toisensa.

        Puuttini kävi Turussa jo 1992


      • Anonyymi

        Putinin maat? Se oli suomalaista aluetta vuosisatoja ennen toista maailmansotaa. Kovasti antelias olet Venäjää kohtaan mikäli olet suomalainen. Ansaitseeko Venäjä mielestäsi sen?


    • Anonyymi

      Uraanikaivoksii siellä täällä ei mitään suojauksii missään normal Harazoo menoo pommi perseessä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      294
      2983
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2017
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      118
      1784
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1719
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      65
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1223
    Aihe