Ottakaa maalia luterilaisesta kirkosta.
Viime vuonna he auttoivat taloudellisesti 654.000 ihmistä.
Apua tarvitsivat; työikäiset, työelämän ulkopuolella olevat ja yksinäiset ihmiset.
Olivatko kaikki avunsaajat omaa joukkoa? Eivät olleet. Joukossa oli kaikenlaisia ihmisiä, jopa uskonnottomia.
Auttavatko JT:t taloudellisesti ei- JT:a, köyhiä?
Missä on teidän laupeutenne? Oletteko lukeneet Raamatusta kertomusta laupiaasta samarialaisesta? Jos olette, niin kolahtaako yhtään?
Hävetkää JT:t
6
192
Vastaukset
- Anonyymi
Auttoivat ja eksyivät!
- Anonyymi
Höpö höpö.
Kommentoi nyt vähän esim. Jeesuksen kertomusta laupiaasta samarialaisesta. Kolohtakaa yhtään? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö höpö.
Kommentoi nyt vähän esim. Jeesuksen kertomusta laupiaasta samarialaisesta. Kolohtakaa yhtään?Kirkot kaikki eksyttää!
Kyllä jt auttavat. Erityisen lähellä sydäntä heille ovat Peräilmaummesta kärsivät veljet ja siskot. He lähettävät heille jeesuksen nimikoiman pulloharjan rektumin avaushoonausta varten, Lisäksi he lähettävät hernevellipurkkeja vähäisestä Peräilman tuotosta kärsiville jäsenille. Niissäkin on jeesuksen nimikointi.
Minä häpeän vapaaehtoisesti pakosta sitä ettei koko Suomen ja Euroopan ja YK:n Jehovattomassa Humalassakaan voinut pyytää minulle hyvää oikeaa todellista seuraa, kaikki meni edesmenneiden Kökkö bändien piikkiin että mikään nuorisojärjestökään ei voinut niitä uimapukumallejakaan tanssien tuoda näytteille kerrostalo linnoittautuneiden ihmisten päävaivoihin. Että mikäköhän oli pilalla?! Jatka sinäkin lampaan laskentaa kun heräät?!
- Anonyymi
Me JT autetaan muutossa, mutta ei me mitään köyhän apua anneta, niin ja vanhimmat auttaa ojentamalla, mutta ei auttavaa kättään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 975582
- 564241
- 462516
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282338Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161845- 151494
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹331352Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201178- 231085
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest431071