Hävetkää JT:t

Anonyymi-ap

Ottakaa maalia luterilaisesta kirkosta.
Viime vuonna he auttoivat taloudellisesti 654.000 ihmistä.
Apua tarvitsivat; työikäiset, työelämän ulkopuolella olevat ja yksinäiset ihmiset.
Olivatko kaikki avunsaajat omaa joukkoa? Eivät olleet. Joukossa oli kaikenlaisia ihmisiä, jopa uskonnottomia.
Auttavatko JT:t taloudellisesti ei- JT:a, köyhiä?
Missä on teidän laupeutenne? Oletteko lukeneet Raamatusta kertomusta laupiaasta samarialaisesta? Jos olette, niin kolahtaako yhtään?

6

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Auttoivat ja eksyivät!

      • Anonyymi

        Höpö höpö.
        Kommentoi nyt vähän esim. Jeesuksen kertomusta laupiaasta samarialaisesta. Kolohtakaa yhtään?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö.
        Kommentoi nyt vähän esim. Jeesuksen kertomusta laupiaasta samarialaisesta. Kolohtakaa yhtään?

        Kirkot kaikki eksyttää!


    • Kyllä jt auttavat. Erityisen lähellä sydäntä heille ovat Peräilmaummesta kärsivät veljet ja siskot. He lähettävät heille jeesuksen nimikoiman pulloharjan rektumin avaushoonausta varten, Lisäksi he lähettävät hernevellipurkkeja vähäisestä Peräilman tuotosta kärsiville jäsenille. Niissäkin on jeesuksen nimikointi.

    • Minä häpeän vapaaehtoisesti pakosta sitä ettei koko Suomen ja Euroopan ja YK:n Jehovattomassa Humalassakaan voinut pyytää minulle hyvää oikeaa todellista seuraa, kaikki meni edesmenneiden Kökkö bändien piikkiin että mikään nuorisojärjestökään ei voinut niitä uimapukumallejakaan tanssien tuoda näytteille kerrostalo linnoittautuneiden ihmisten päävaivoihin. Että mikäköhän oli pilalla?! Jatka sinäkin lampaan laskentaa kun heräät?!

    • Anonyymi

      Me JT autetaan muutossa, mutta ei me mitään köyhän apua anneta, niin ja vanhimmat auttaa ojentamalla, mutta ei auttavaa kättään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      32
      2223
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      47
      2046
    3. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      39
      1852
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      319
      1843
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      109
      1436
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1365
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1298
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1147
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      41
      1045
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1036
    Aihe