Ottakaa maalia luterilaisesta kirkosta.
Viime vuonna he auttoivat taloudellisesti 654.000 ihmistä.
Apua tarvitsivat; työikäiset, työelämän ulkopuolella olevat ja yksinäiset ihmiset.
Olivatko kaikki avunsaajat omaa joukkoa? Eivät olleet. Joukossa oli kaikenlaisia ihmisiä, jopa uskonnottomia.
Auttavatko JT:t taloudellisesti ei- JT:a, köyhiä?
Missä on teidän laupeutenne? Oletteko lukeneet Raamatusta kertomusta laupiaasta samarialaisesta? Jos olette, niin kolahtaako yhtään?
Hävetkää JT:t
6
171
Vastaukset
- Anonyymi
Auttoivat ja eksyivät!
- Anonyymi
Höpö höpö.
Kommentoi nyt vähän esim. Jeesuksen kertomusta laupiaasta samarialaisesta. Kolohtakaa yhtään? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö höpö.
Kommentoi nyt vähän esim. Jeesuksen kertomusta laupiaasta samarialaisesta. Kolohtakaa yhtään?Kirkot kaikki eksyttää!
Kyllä jt auttavat. Erityisen lähellä sydäntä heille ovat Peräilmaummesta kärsivät veljet ja siskot. He lähettävät heille jeesuksen nimikoiman pulloharjan rektumin avaushoonausta varten, Lisäksi he lähettävät hernevellipurkkeja vähäisestä Peräilman tuotosta kärsiville jäsenille. Niissäkin on jeesuksen nimikointi.
Minä häpeän vapaaehtoisesti pakosta sitä ettei koko Suomen ja Euroopan ja YK:n Jehovattomassa Humalassakaan voinut pyytää minulle hyvää oikeaa todellista seuraa, kaikki meni edesmenneiden Kökkö bändien piikkiin että mikään nuorisojärjestökään ei voinut niitä uimapukumallejakaan tanssien tuoda näytteille kerrostalo linnoittautuneiden ihmisten päävaivoihin. Että mikäköhän oli pilalla?! Jatka sinäkin lampaan laskentaa kun heräät?!
- Anonyymi
Me JT autetaan muutossa, mutta ei me mitään köyhän apua anneta, niin ja vanhimmat auttaa ojentamalla, mutta ei auttavaa kättään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1064865Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744231539- 1891114
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101098Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk151014Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861010tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt11968Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64921
- 64886