No heti huomisin: PS-kannatus normitasolla

Jotkut ehtivät jo riemuita eilisistä huonoista alue -ja kuntakannatuksista, kun äsken jo tuli palautus maanpinnalle, 15 %. Mitäs vasulainen tähän??
17158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

vaaleja pitää verrata vaaliin..

Äänestä

Itse olen seurannut vaalituloksia 20v niin sen olen huomannut että persut ei ole koskaan olleet kunta ja eu vaaleissa niin vahvoja koskaan kun eduskunta aaleissa niin kutsutut jytkyt on aina tullut eduskuntavaaleissa. Nythän lii sai esim. ennmän ääniä eu vaaleissa kun perut yhteensä ja moni nyt vasemalla luulee että vasemmistosta tulee nyt isompi puolue kun persut seuraavissa eduskuntavaaleissa vaikka näin ei tule käymään.

Äänestä

Jos persu keskittyisi itse asiaan, eli yhteisten asioiden hoitamiseen, voisi puolueesta jäädä historiaan muutakin kuin muisto Suomen kansan yhtenäisyyden rapauttajana, jonka hedelmät venäjä korjasi.

Vassu ja suvakkivajakki siellä ja täällä. Ja pervoilua...

Äänestä
  • Sitähän te olette wokeilu dei väkeä. Sdp tyttikin keskittyy vain halla-ahoon viikosta toiseen ei teillä ole sen kummenin asiat.

    Äänestä

Persut menee kuntavaaleissa alle 10 % ja vielä huonommin seuraavissa eduskuntavaaleissa. Se on kansan kannalta hyvä ja vielä parempi jos mainostoimisto kokoomuksen kannatus laskee.

Äänestä
  • 👍👍👍

    Äänestä

Persuli riemuitsee siitä että puolueensa eduskuntavaalikannatus on laskenut kahdessa vuodessa yli 5%.

Äänestä
  • Oikeastaan neljänneksen kun tarkkoja ollaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Oikeastaan neljänneksen kun tarkkoja ollaan.

    Persu leikkaa opiskelijoilta, työttömiltä, köyhiltä ja eläkeläisiltä ja niittää siitä satoa.

    Äänestä

PS pystyy nostamaan kannatustaan ainoastaan ollessaan oppositiossa. Kun ovat oikeasti vastuussa jostain, puolueen tyhjyys ja osaamattomuus tulee esille, toisin kuin oppositiossa ollessaan, jossa PS voi keskittyä ydinosaamiseensa, eli öyhötykseen.

Äänestä

2% kannatusnousu päivässä! Tätä ei ole nähty sitten eduskuntavaalien.

Äänestä
  • Ja vieläpä kun mittaus on tehty persujen puoluetoimistolla.

    Äänestä

Paljon on heikentynyt kannatus edellisistä vaaleista ja vielä heikkenee.
Keskusta ohittaa pian.

Äänestä
  • Kaiken aikaa sitä kepun ohitusta onkin toisteltu...hohoijjaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kaiken aikaa sitä kepun ohitusta onkin toisteltu...hohoijjaa.

    Turhaan odotellaan.

    Äänestä

  • Kepu paineli jo ohi ja kohta menee vihreät ohitse. Saattaa vasemmistoliittokin mennä persuista ohi. Hyvältä näyttää.

    Äänestä

Juuso parkuu jo lisää ulkomaalaisia työttömiksi Suomeen, perinteinen persujen tapa hallituskausilla. Peruspersut tuskin tykkäävät, lähtevät nekin äänestäjät ja suvakeita turha kosiskella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jotkut ehtivät jo riemuita eilisistä huonoista alue -ja kuntakannatuksista, kun äsken jo tuli palautus maanpinnalle, 15 %. Mitäs vasulainen tähän??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu