Paljonko se translaki toi uusia työpaikkoja?

Sehän oli Marinin hallituksen suurin saavutus.
12137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

10 000 uutta työpaikkaa valtionhallintoon.

Äänestä
  • Toinen mokoma työllisiä saatiin sukupuolineutraaleilla liikennemerkeillä. Nekin valtionhallintoon.

    Äänestä

TEM: Työttömistä työnhakijoista oli joulukuussa 2024 miehiä 189 500 (59 %) ja naisia 132 000 (41 %)

Jos vajaa 29000 miestä vaihtaisi sukupuolensa naiseksi, niin miesten ja naisten työttömyys olisi lähes samalla tasolla.

Äänestä
  • Eikö noihin sukupuolen vaihtoleikkauksiin kannattaisi hakea EU-tukea. Luulen että ensimmäistä kertaa Suomikin saisi EU:sta jotain.

    Äänestä

Hyvin hoitivat korona ja energia kriisit . Ikävä on super Marinin hallitusta .

Äänestä
  • Kun Sanna Marin sensijaan . Sössi kaiken
    Jopa avioliitonsa .

    Äänestä

No miten työllisyystilanne on kehittynyt Orpon ja Purran hallituksen aikana? Jotenkin myönteiseen suuntaanko? Työttömiä on tainnut tulla lisää sellaiset 100 000....

Äänestä
  • Olemme markkinataloudessa, emme mikään Neukkula pl. ay-liitot.

    Äänestä

Tyhmäpojalle se ei ainakaan tuonut järkeä. Sen sijaan laista hyötyville toi elämänlaatua ja mielenterveyttä.

Äänestä
  • Onko niistä veronmaksajiksi?

    Äänestä

Nolla

Äänestä

Kyllä niillä Marinin hallituksen sukupuolielämän uudistuksilla saatiin paljonkin työtä Suomeen.
Pelkästään sukupuolineutraalien liikennemerkkien vaimistus ja paikalleen asetus vaati paljon miesoletetustyötunteja.
Hallintoon ja valvontaan tarvittiin myös runsaasti wokeihmisiä.
Koulukirjojen vaihtamiseen, historian uudelleen kirjoittamiseen, opetuksen tarkkailuun, valitusten läpikäyntii korvausten maksamiseen mahdollisesta jumala sanan kuulemisesta ala-asteella ( oliko uskonnollinen julistus vai kiroilu jumalauta ?) vaati tuhansia johtajia, ylitarkastajia jne. jotka täytyi valita luotetuista wokeihmisistä, joten heidän taustansakin piti luotettujen woketarkastajien tarkistaa.
Paljon työpaikkoja sai Marin aikaiseksi jo pelkästään sukupuolielämän alalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sehän oli Marinin hallituksen suurin saavutus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu