Oikeus olla eri mieltä

Anonyymi-ap

Ihmisten kannatta muistaa, että lakko- oikeus on yksi työntekijöiden perusoikeus ja siitä pitää pitää kiinni. Jos se menetetään sitä on vaikea saada takaisin.
Sanelupolitiikka, vahvemman, eli työnantajien ja EK: n taholta, tulee jatkuessaan viemään halpatyövoiman käyttöön ja työn tekijöiden etujen jatkuviin heikennyksiin.
Työntekijöiden voima on joukkovoimassa .
Ne, työntekijät jotka hiljaa ja vastaan panematta hyväksyvät kaikki työnantajien toimeenpanemat heikennykset , tekevät karhunpalveluksen kaikille työntekijöille, myös itselleen.

3

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos työntekijät lyhyt näköisesti ajattelevat että AY liike on vanhanaikainen ja siitä ei ole hyötyä. Se on väärä ajatus.
      Työntekijä on aina alisteisessa asemassa Työnantajaan nähden ja yksin puolustaessaan oikeuksiaan ei pärjää.

    • Anonyymi

      Suomessa on tämän hallituksen aikana lisääntynyt yksipuolinen sanelupolitiikka. Se ei ole hyvä asia.

    • Anonyymi

      Niissä maissa missä ei ole AY liikettä tai on heikko sellainen tuöntekijöiden oikeudet ovat heikot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      41
      2233
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      223
      1984
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      111
      1538
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1265
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1207
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      138
      1114
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1088
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      999
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      63
      954
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      950
    Aihe