Nykyään ei voi enää luottaa juuri kehenkään. Ei suomalaisiinkaan, vaikka aina ovat mainostaneet itseään rehellisinä ihmisinä.
Pääsi oikein röhönauru, kun eräs persu kommentissaan kuvaili Riikka Purraa rehelliseksi poliitikoksi. Täytyy sanoa, että jos Purra on jonkun mielestä ( vaikkakin omiensa ) rehellinen , niin henkilöllä on kyllä ymmärryksessä vikaa. Vai onko persujen rehellisyys sitä, että luvataan ja vannotaan jotain, mutta toimitaan juurikin päinvastoin ?
Narraus, huijaus ja emävalhe
Anonyymi-ap
3
179
Vastaukset
- Anonyymi
Nykyisin politiikassa parhaiten pärjää se, joka härskimmin valehtelee.
- Anonyymi
Persujen ymmärrys nyt on mitä on . Järkeä riittää juuri tupakan sytyttämiseen. Ei muuhun.
- Anonyymi
Valehtelijoiden klubi on osuvampi nimi tälke hallitukselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712993
- 462604
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322245- 792158
- 951966
- 321732
- 121546
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil291316