Jumala vie Trumpin suureen voittoon

Seurakuntani trumppifani puhuja oli liikuttunut Trumpin voitoista. Jumalan tuki mäkyy
Sukupuolia kaksi
Kristittyjen vainot loppuu
Abortit lähes kielletään
Kaikki homot jne kielletään onko mäin?
Amerikannteollisuus nousee
Hinnat laskee
Rikolliset pois
Iso vankila 30000
Israel voittoon
Ukrainan rare metals Trumpille
Maaliitännät

Miten ajattelet. O ko Trump Suurin
4175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi kuolla

Äänestä

48,4 % Yhdysvaltain kansalaisista tykkää että Donald Trumpin osoittama suunta on USAlle oikea.
Eivät ymmärrä että Muskilla on pian heidän KAIKKIEN, KAIKKI tiedot käsissään.
UP up down...DOWN....🥰BUT WE LOVE IT!

(how stupid...?🤡🥸🤪) 🤔

Äänestä
  • TRUMP toimi liian höperösti Gazan asiassa. Olisi odottanut panttivangit ensin. Senioli

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    TRUMP toimi liian höperösti Gazan asiassa. Olisi odottanut panttivangit ensin. Senioli

    Terroristit eivät koskaan aikoneetkaan luovuttaa viimeisiä elossa olevia sieppaamiaan siviilejä. He tietävät, että viimeistään silloin, kun siepatut ovat takaisin kotonaan, hamas tuhotaan.

    Trump ajattelee omaperäisesti. Zephaniah 2:4 kertoo, että gazalaiset karkotetaan. Kun Trump nyt löytäisi toimivan painosteen, jotta Egypti ja Jordania suostuisivat ottamaan noita ihmisiä maihinsa. Jospa Trump saisi heidät valutettua Somaliaan, jossa on tilaa, kun puolet kansasta on siirtynyt länsimaihin elätettäviksi.

    Psalmin 83 profetia on vielä toteutumatta. Palestiinalaisille ja hamasille ja hixbollahille tulee loppu.

    Sitten on vielä uskovien kristittyjen, ja luultavasti jopa muhamettilaisten pienten lasten, ylöstempaus. Sitten seitsemän vuotta ahdistuksen aikaa. Sitten Jeesus tulee takaisin näkyvästi ja ryhtyy hallitsemaan Jerusalemista käsin tuhanneksi vuodeksi. Mikä etuoikeus saada elää tätä viimeistä sukupolvea! Voi niitä, jotka eivät usko Jeesukseen ja siksi ovat valinneet jäädä antikristuksen aikaan. Elleivät kuole sitä ennen ja mene helvettiin jo ennen ahdistuksen aikaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Seurakuntani trumppifani puhuja oli liikuttunut Trumpin voitoista. Jumalan tuki mäkyy
Sukupuolia kaksi
Kristittyjen vainot loppuu
Abortit lähes kielletään
Kaikki homot jne kielletään onko mäin?
Amerikannteollisuus nousee
Hinnat laskee
Rikolliset pois
Iso vankila 30000
Israel voittoon
Ukrainan rare metals Trumpille
Maaliitännät

Miten ajattelet. O ko Trump Suurin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu