Täällä kirjoittelevat on.

Pääsääntöisesti tyhmiä. Itse en kuulu tyhmiin ja sikse en kirjoittele täällä kuin "pakon edessä" kun oikaisen virheellistä tietoa .
682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aloitus on todella tyhmä.

Äänestä

Mulla sama. Oikaisen aina, kun joku väittää Purran säästävän. Tänä vuonna on jo vedetty 5 miljardia lisää lainaa. Viime vuonna vedettiin ennätysmäärä lisää velkaa eli 18,2 miljardia.

Äänestä

Minkä virheellisen tiedon olet viimeksi oikaissut?

Äänestä

Niin aloittaja, sinä et ole tyhmä, olet ainoastaan ymmärrystä vailla!

Äänestä

Faktantarkastaja vauhdissa. Ota kuitenkin ne punavihreet lasit ensin pois silmiltä.

Äänestä

Narsistin narinoita. Osa 78476.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pääsääntöisesti tyhmiä. Itse en kuulu tyhmiin ja sikse en kirjoittele täällä kuin "pakon edessä" kun oikaisen virheellistä tietoa .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu