Heti aamusta S-marketin pihalla Maxus pakua hinattiin

Oli ulkomaalainen kuski myös ja taisi olla taksi. Mutta tosiaan sähköauto oli päätynyt -15c pakkaseen, ei lähtenyt enää liikkeelle. Pakko näitä on hinata.
9189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jossain korvessa ei olisi saanut edes sitä dieselillä toimivaa hinausautoa tilatuksi, kun nykyiset matkapuhelinverkot on umpisurkeita haja-asutusalueella.

Äänestä

Ehkä siitä oli savu tullut ulos ja sen takia Maxus ei enää pelittänyt.

Äänestä
  • Olet oikeassa, sillä sähköautot kuten monet muutkin sähkölaitteet toimivat savulla,
    ja sitten kun se savu tulee pihalle ne vehkeet lakkaa toimimasta.


    🤣🤣😅😂😅

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olet oikeassa, sillä sähköautot kuten monet muutkin sähkölaitteet toimivat savulla,
    ja sitten kun se savu tulee pihalle ne vehkeet lakkaa toimimasta.


    🤣🤣😅😂😅

    Millä se polttistollo toimii, se, joka tappoi sen toisen.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Millä se polttistollo toimii, se, joka tappoi sen toisen.

    Törkeä Liikenteen vaarantaminen ja kuoleman tuottamus.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Törkeä Liikenteen vaarantaminen ja kuoleman tuottamus.

    Patteripojut ovat kovin herkkänahkaisia,
    edes pientä "kannustusta" eivät kestä hiiltymättä.


    🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    Äänestä

Hyvä ettei syttynyt palamaan kuten lahdessa taas latauksessa ollut sähköauto. Sähköauto ei ole suomeen tehty

Äänestä

Polttiksia ei ole koskaan ikinä hinattu.

Äänestä
  • Oletko tyhmä? Jos niitä on 95% autokannasta🫢😂

    Sähköautoja hinataan suhteessa määrään eniten, niitä myös palaa eniten suhteessa lukumäärään, sähköauto ei aina edes pala itse vaan lataus sytyttää koko talon palaan, näitä käy usein.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oli ulkomaalainen kuski myös ja taisi olla taksi. Mutta tosiaan sähköauto oli päätynyt -15c pakkaseen, ei lähtenyt enää liikkeelle. Pakko näitä on hinata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu