Kohta alkaa kilpajuoksu Venäjälle

Siinä Ukrainat ja Euroopan turvallisuus taas unohtuu raha ratkaisee ja unohtuu miten Putin kansallisti kaiken haluamansa
485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Stockman alkaa taas perustamaan uusia tavarataloja Moskovaan. Ahneus. Siellä on väärä 2 x koko suomi

Äänestä

ei putte mitään kansallistanut, venäläiset osti, ehkä fortumin omistaman voimalaitoskompleksin uralin takana otti käyttöön, mutta kukas pakotti fortumin lähtemään sieltä? ei kukaan. Kyseessä on muistaakseni noin 3000 megawatin laitokset, eihän niitä voi kylmäksi jättää ja Venäjä tarvitsee sen sähköntuotannon.
Eikä pidä unohtaa että Belgiassa on jäädytettynä noin 300 miljardia euroa Venäjän valtion varoja, joitten tuottoja käytetään jo ukrainassa.

Äänestä

Juuri nyt IL!

"USA:n ulkoministeri: Euroopan luovuttava Venäjä-pakotteista"

Äänestä

Kuka on maailman köyhin mies?

Ei se, joka menetti kaikki rahansa. Vaan se, joka luottamuksen myötä menetti kaikki ystävänsä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinä Ukrainat ja Euroopan turvallisuus taas unohtuu raha ratkaisee ja unohtuu miten Putin kansallisti kaiken haluamansa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu